Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań liderem ekonomii społecznej

Jeśli jesteś członkiem organizacji pozarządowej lub innego podmiotu ekonomii społecznej działającego na terenie powiatu: elbląskiego, braniewskiego, iławskiego lub ostródzkiego i chciałbyś dowiedzieć się, jak wykorzystać ekonomię społeczną w codziennym funkcjonowaniu swojej organizacji – weź udział w szkoleniach w ramach Regionalnej Szkoły Liderów Ekonomii Społecznej.

Regionalna Szkoła Liderów Ekonomii Społecznej to sześciomiesięczny cykl edukacyjny skierowany do pracowników organizacji pozarządowych, centrów integracji społecznej, klubów integracji społecznej, zakładów aktywności zawodowej i warsztatów terapii zajęciowej, składający się z 7 szkoleń dla stałej grupy uczestników. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów metodami angażującymi uczestnika w proces uczenia.
     Program m.in. obejmuje takie zagadnienia, jak: komunikacja interpersonalna, inicjowanie pracy grupowej, budowanie relacji w zespole, zakładanie i prowadzenie podmiotów ekonomii społecznej z symulacją ich tworzenia, marketing i public relations, budowa biznesplanu, księgowość i aspekty prawne funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej.
     Dla uczestników cyklu przewidziane jest również szkolenie w działaniu, czyli trzydniowa wizyta studyjna w funkcjonujących przedsiębiorstwach społecznych. Nic bowiem nie dodaje takiej energii do działania, jak zobaczenie na własne oczy tego, jak można wykorzystać potencjał ekonomii społecznej.
     Zajęcia te mają się przyczynić do podniesienia umiejętności i wiedzy liderów z zakresu tworzenia podmiotów ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, działalność gospodarcza w ngo itp.), a także przygotować ich do promowania działań w obszarze ekonomii społecznej wśród lokalnej społeczności, władz i organizacji III sektora.
     Wszystkie zajęcia odbywać się będą w hotelu Miłomłyn Zdrój. Zapewniamy materiały dydaktyczne, nocleg i wyżywienie. Dojazd we własnym zakresie.
     O przyjęciu do szkoły decyduje m.in. to z jakiego podmiotu wywodzi się lider oraz pomysł na funkcjonowanie ekonomii społecznej, zarówno lidera, jak i podmiotu, który go zgłasza. Termin zgłoszeń upływa 12 października. Osoby zakwalifikowane poinformowane zostaną o tym fakcie telefonicznie do 22 października.
     Uczestnicy oraz podmioty ich delegujące zobowiązani będą do podpisania kontraktu dotyczącego udziału w RSLES. Zawiera on m.in. oświadczenie, że uczestnik deklaruje udział w poszczególnych blokach szkoleniowych i podejmie się zadań wynikających z przeprowadzonych szkoleń, w tym budowy biznesplanu. Podpisanie kontraktu nastąpi po zakwalifikowaniu uczestników.
     Wszelkich dodatkowych informacji udziela Joanna Keńska, specjalistka ds. informacji i promocji OWIES pod numerem telefonu 55 236 27 16 od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 13, lub w Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego 17).
     
     Cykl szkoleń organizowany jest przez Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w ramach projektu finansowanego ze środków
     Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Joanna Keńska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem