Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań mediatorem

Elbląg, Zostań mediatorem

Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej pragnie zaprosić wszystkie chętne osoby do zdobycia umiejętności mediatora w trakcie profesjonalnego szkolenia. Kurs ten będzie prowadzony przez prawników, psychologów i mediatorów, co daje gwarancję zdobycia szerokiego zakresu wiedzy z zakresu podstaw prawa i psychologii, a także nabycia praktycznych umiejętności mediacyjnych.

Mediacja jest alternatywnym w stosunku do sądu sposobem rozwiązywania konfliktów. Jest to dobrowolna i poufna metoda rozwiązywania sporu, w której strony konfliktu lub sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia.
     Wykorzystanie mediacji jako metody rozwiązania sporu jest możliwe we wszystkich sprawach, w których zgodnie z prawem dopuszczalne jest zawarcie ugody. Przedmiotem uzgodnień mogą być m.in. sprawy dotyczące: pojednania małżonków, ustalenia warunków rozstania, sposobu sprawowania władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi, zaspokojenia potrzeb rodziny, alimentów, a także sprawy majątkowe i mieszkaniowe jak również konflikty w biznesie dotyczące spraw finansowych, czy warunków wykonania kontaktu oraz wiele innych spraw.
     Przy tak szerokim spektrum spraw praca mediatora jest ciekawa, dająca szerokie możliwości rozwoju. Mediator w swojej pracy styka się z problemami rodzinnymi, biznesowymi czy z zakresu prawa karnego. Każda sprawa wymaga od mediatora zaangażowania polegającego na poznaniu specyfiki problemu, podstawy prawnej danego zagadnienia. Mediacja skłania również mediatora do poznania podstaw psychologii konfliktu, relacji międzyludzkich itp. dzięki takim wymaganiom każda prowadzone przez mediatora sprawa przyczynia się do rozwoju
     osobistego mediatora, jak również do poszerzenia wiedzy i zdobycia kolejnego ciekawego doświadczenia.
     Od 1 stycznia 2016 r. zaczęła obowiązywać ustawa z dnia 10 września 2015 roku o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. Ustawa ta wprowadza system usprawnień proceduralnych i organizacyjnych, zachęcających do prób polubownego rozwiązania sporu przed skierowaniem sprawy do sądu lub w toku procesu, z drugiej natomiast zapewniających odpowiednią jakość usług mediacyjnych. Celem tych zmian jest skrócenie i usprawnienie procesów sądowych oraz obniżenie kosztów postępowania. Mediacja jest nie tylko szybsza i tańsza. Jest także przyjazna dla skonfliktowanych stron, zapewnia odformalizowanie procedury, poufność oraz możliwość wypracowania rozwiązań uwzględniających przyszłe relacje. Nowelizacja zakłada upowszechnienie mediacji w sprawach cywilnych (również rodzinnych, gospodarczych i z zakresu prawa pracy), co zaowocowało zwiększoną liczbą spraw kierowanych do postępowania mediacyjnego.
     W świetle zmian w przepisach dotyczących mediacji cywilnych jak i karnych, które spowodowały zintensyfikowanie wykorzystania narzędzia rozwiązywania sporów, jakim jest mediacja, Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej pragnie zaprosić wszystkie chętne osoby do zdobycia umiejętności mediatora w trakcie profesjonalnego szkolenia. Kurs ten będzie prowadzony przez prawników, psychologów i mediatorów, co daje gwarancję zdobycia szerokiego zakresu wiedzy z zakresu podstaw prawa i psychologii, a także nabycia praktycznych umiejętności mediacyjnych. Zakres tematyczny tego szkolenia całkowicie wyczerpuje wymagania stawiane przez Ministra Sprawiedliwości w sprawie warunków jakie ma spełniać
     mediator. Ukończenie kursu na mediatora da szansę osobie zainteresowanej do podjęcia pracy mediatora.
     Nabór na kurs na mediatora trwa do końca roku.
     Więcej informacji nt kursu na mediatora pod nr tel. 55 6424425 lub na stronie.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI