Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zrób świąteczną paczkę!

Ruszyła ogólnopolska akcja Świąteczna Paczka. Ponad 4500 potrzebujących rodzin czeka na pomoc. Namów rodzinę lub znajomych i wspólnie przygotujcie świąteczny prezent dla tych, którym nikt nie daje prezentów.

Świąteczna Paczka organizowana jest po raz siódmy przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Ideą akcji jest dotarcie z pomocą do tych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej w sposób niezawiniony (np. przez śmierć członka rodziny, chorobę, bezrobocie). Przez cały listopad 1500 wolontariuszy z całej Polski pukało do drzwi ubogich rodzin i spisywało ich najpilniejsze potrzeby. Efektem tej pracy jest ogólnopolska baza rodzin potrzebujących, która znajduje się na stronie www.swiatecznapaczka.pl. Wraz z opisem wybranej rodziny znaleźć tam można listę jej potrzeb, według której można przygotować świąteczny prezent.
     W Elblągu działają dwa sztaby akcji Świąteczna Paczka: przy Stowarzyszeniu Rodziny Wojskowej oraz Stowarzyszeniu Podaj Rękę. Stowarzyszenie Podaj Rękę przystąpiło do akcji po raz drugi, w zeszłym roku przekazało prezenty dla ponad 30 rodzin. W tym roku wolontariusze z dwóch sztabów odwiedzali rodziny i przeprowadzali z nimi wywiady. Pytali m.in. o to, jakie są konkretne potrzeby w danej rodzinie, by prezent, który zechce przekazać darczyńca, był prawdziwą pomocą.
     
     Jak można pomóc?
     Nie trzeba mieć dużo pieniędzy - wystarczy odrobina dobrej woli. Paczkę można przygotować wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi ze szkoły lub pracy. Wystarczy, że każdy przyniesie kilka rzeczy z listy potrzeb.
     
     Świąteczna Paczka krok po kroku:
     1. Wejdź na stronę www.swiatecznapaczka.pl i wybierz swoje województwo, a następnie rodzinę potrzebującą.
     2. Sprawdź potrzeby rodziny. Wspólnie z innymi darczyńcami zastanówcie się, jak podzielicie między siebie listę zakupów.
     (UWAGA! Paczka nie musi zawierać wszystkiego, co znajduje się na liście potrzeb, najważniejsze są te podstawowe - żywność, środki czystości - jednak pamiętaj, że wybrana rodzina otrzyma prezent tylko od Ciebie - jedną rodzinę może wybrać tylko jeden darczyńca. Ubrania, zabawki, meble itp. nie muszą być nowe, ważne jednak, by były w dobrym stanie.)
     3. Przygotowaną paczkę dostarcz w dniach 14-16 grudnia 2007 r. do magazynu, do którego przypisana jest rodzina. Sprawdź wcześniej godziny otwarcia magazynu.
     4. Przed świętami otrzymasz pocztą elektroniczną informację od wybranej rodziny na temat wrażeń związanych z Twoim świątecznym prezentem.
     5. Teraz możesz już w pełni cieszyć się świętami, które dzięki Tobie będą radosne także dla innych!
     
     Więcej informacji na stronie www.swiatecznapaczka.pl
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy