Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Zrób świąteczną paczkę!

Ruszyła ogólnopolska akcja Świąteczna Paczka. Ponad 4500 potrzebujących rodzin czeka na pomoc. Namów rodzinę lub znajomych i wspólnie przygotujcie świąteczny prezent dla tych, którym nikt nie daje prezentów.

Świąteczna Paczka organizowana jest po raz siódmy przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Ideą akcji jest dotarcie z pomocą do tych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej w sposób niezawiniony (np. przez śmierć członka rodziny, chorobę, bezrobocie). Przez cały listopad 1500 wolontariuszy z całej Polski pukało do drzwi ubogich rodzin i spisywało ich najpilniejsze potrzeby. Efektem tej pracy jest ogólnopolska baza rodzin potrzebujących, która znajduje się na stronie www.swiatecznapaczka.pl. Wraz z opisem wybranej rodziny znaleźć tam można listę jej potrzeb, według której można przygotować świąteczny prezent.
     W Elblągu działają dwa sztaby akcji Świąteczna Paczka: przy Stowarzyszeniu Rodziny Wojskowej oraz Stowarzyszeniu Podaj Rękę. Stowarzyszenie Podaj Rękę przystąpiło do akcji po raz drugi, w zeszłym roku przekazało prezenty dla ponad 30 rodzin. W tym roku wolontariusze z dwóch sztabów odwiedzali rodziny i przeprowadzali z nimi wywiady. Pytali m.in. o to, jakie są konkretne potrzeby w danej rodzinie, by prezent, który zechce przekazać darczyńca, był prawdziwą pomocą.
     
     Jak można pomóc?
     Nie trzeba mieć dużo pieniędzy - wystarczy odrobina dobrej woli. Paczkę można przygotować wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi ze szkoły lub pracy. Wystarczy, że każdy przyniesie kilka rzeczy z listy potrzeb.
     
     Świąteczna Paczka krok po kroku:
     1. Wejdź na stronę www.swiatecznapaczka.pl i wybierz swoje województwo, a następnie rodzinę potrzebującą.
     2. Sprawdź potrzeby rodziny. Wspólnie z innymi darczyńcami zastanówcie się, jak podzielicie między siebie listę zakupów.
     (UWAGA! Paczka nie musi zawierać wszystkiego, co znajduje się na liście potrzeb, najważniejsze są te podstawowe - żywność, środki czystości - jednak pamiętaj, że wybrana rodzina otrzyma prezent tylko od Ciebie - jedną rodzinę może wybrać tylko jeden darczyńca. Ubrania, zabawki, meble itp. nie muszą być nowe, ważne jednak, by były w dobrym stanie.)
     3. Przygotowaną paczkę dostarcz w dniach 14-16 grudnia 2007 r. do magazynu, do którego przypisana jest rodzina. Sprawdź wcześniej godziny otwarcia magazynu.
     4. Przed świętami otrzymasz pocztą elektroniczną informację od wybranej rodziny na temat wrażeń związanych z Twoim świątecznym prezentem.
     5. Teraz możesz już w pełni cieszyć się świętami, które dzięki Tobie będą radosne także dla innych!
     
     Więcej informacji na stronie www.swiatecznapaczka.pl

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna