Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zrób szlachetną paczkę (aktualizacja)

 
Elbląg, Zrób szlachetną paczkę  (aktualizacja)
Rek

Pani Ewa otrzyma pomoc, ale na Szlachetną Paczkę czekają jeszcze kolejne rodziny. Pomóż im spędzić spokojnie święta, na które ich nie stać.

Ewa ma 48 lat i samotnie wychowuje dziewięcioletnią Halinkę. Jeszcze kilka lat temu rodzina nie miała problemów finansowych. Pani Ewa pracowała jako sprzątaczka. Skromna pensja wystarczała na podstawowe potrzeby rodzinie. Sytuacja się zmieniła, kiedy kilka lat temu pani Ewa zachorowała na raka i przez to nie mogła pracować. Potem okazało się, że nowotwór dał przerzuty do innych narządów. Potrzebne były kolejne zabiegi, które również uniemożliwiły podjęcie pracy. Obecnie nowotwór pani Ewy jest w remisji, jednak pojawiły się inne problemy ze zdrowiem, które utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. Rodzina utrzymuje się z zasiłków, alimentów oraz wsparcia programu 500+. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wydatków na leczenie pozostaje im 367 zł na osobę.
     Pani Ewa pomimo choroby jest osobą waleczną. Nie poddaje się. Marzy, że gdy jej stan zdrowia ustabilizuje się, pójdzie do pracy, co da jej poczucie godności i wartości. Niedawno ukończyła zaocznie szkołę policealną. Wychowała już trójkę dzieci, które się usamodzielniły. Obecnie wychowuje córkę, Halinkę, która lubi muzykę, taniec i śpiew. Dziewczynka w przyszłości chciałaby zostać tancerką.
     
     Najważniejszą potrzebą rodziny jest opał - węgiel, ponieważ to on najbardziej obciąża budżet rodziny. Kolejną ważną potrzebą jest żywność, dzięki której rodzina spokojnie będzie mogła wyprawić święta. Trzecią potrzebą są środki czystości, na których zakup nie zawsze stać rodzinę.
     
     Ludzi dobrego serca prosimy o wsparcie pani Ewy i jej córki. Jeśli chcesz zostać darczyńcą, napisz do Szlachetnej Paczki.
     
 
     Od redakcji: Po naszej publikacji otrzymaliśmy wiadomość od Szlachetnej Paczki, że rodzina Pani Ewy znalazła już darczyńcę, ale są kolejne rodziny, którym warto pomóc.
     Więcej informacji o rodzinach na
stronie.
     
     
Kontakt z elbląską Szlachetną Paczką:
     fb.com/szlachetnyelblag
     szlachetnyelblag@gmail.com
     

     
     
Patronat nad elbląską częścią akcji Szlachetna Paczka sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
     
     
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej