Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ZSO nr 2 przyjazny środowisku

 
Elbląg, ZSO nr 2 przyjazny środowisku fot. nadesłana
Rek

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 otrzymał 30 października Certyfikat „Szkoła przyjazna środowisku” przyznany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Na uroczystości obecne były Agnieszka Jurewicz – dyrektor ZSO nr 2 w Elblągu, Katarzyna Zarzeczna i przedstawiciele uczniów.
     Szkołę uznano za proekologiczną, co w obecnych czasach ma niebagatelne znaczenie.
     Działania szkoły w tym aspekcie dotyczą nie tylko procesu edukacyjnego, ale również współpracy z elbląskim środowiskiem w zakresie poszanowania lokalnych zasobów.
     Mnogość i różnorodność podejmowanych działań w zakresie edukacji ekologicznej, liczne sukcesy uczniów w konkursach i olimpiadach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, świadczą o wysokim poziomie prowadzonej edukacji w szkole.
     ZSO nr 2 w Elblągu cieszy się wysoką renomą w środowisku lokalnym, co przekłada się na duże zainteresowanie podczas rekrutacji klasami o profilu przyrodniczym, zarówno w gimnazjum jak i w liceum.
     
     Wśród licznych działań przeprowadzonych w zeszłym roku szkolnym wymienić można:
     Organizacja Szkolnej Konferencji Ekologicznej
     Współpraca z Departamentem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, Departamentem Komunikacji Społecznej UM, Departamentem Edukacji UM podczas realizacji projektu międzynarodowego „Walk and Talk: Let’s stand up for a World In Balance!”
     Organizacja happeningu miejskiego z okazji Dnia Ziemi ora z happeningu „Czyste środowisko – zdrowa żywność”
     Włączenie okolicznych mieszkańców w selektywną zbiórkę odpadów i zbiórkę elektrośmieci (ogłoszenia w okolicznych budynkach)
     Obchody Tygodnia Wody – ulotki na ulicach miasta i w skrzynkach pocztowych okolicznych bloków nt. racjonalnej gospodarki wodą
     Organizacja akcji charytatywnej „Szczęśliwe Drzewka” na rzecz Fundacji „Dlaczego pomagam?”
     Współpraca z Fundacją „Nasza Ziemia” w zakresie opracowania materiałów wykorzystywanych podczas obchodów szkolnych świąt ekologicznych
     Akcje charytatywne na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
     Wyróżnienia prac badawczych o tematyce ekologicznej na Olimpiadzie Biologicznej,
     a nawet publikacja pracy uczennicy K. Szczepaniak w czasopiśmie „Biologia w Szkole”
     Nagrody pieniężne Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dla uczniów wyróżnionych w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
     Udział uczniów w Konferencji Ekologicznej w Berfelden (Niemcy)
     Organizacja etapów szkolnych konkursów i olimpiad o tematyce ekologicznej
     i prozdrowotnej (OWE, Ekoplaneta, Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny, Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej – Przyroda Powiśla, Warmii i Żuław, Bałtyk – gospodarka i ekologia, Ogólnopolski Konkurs Geologiczny – Drapieżne oblicze Ziemi) oraz wykonanie prac badawczych związanych z tą tematyką w ramach Olimpiady Biologicznej
     Udział w konkursach ogólnopolskich np. „Wiedza o OZE oświetli Twoją szkołę”
     Organizacja cyklicznych kampanii ekologicznych na terenie szkoły np. „Oszczędzamy energię” „Szacun dla toaletowego”
     Szkoła od dawna uczy i wychowuje ekologicznie. Zarówno nauczyciele jaki i uczniowie ze świadomością wdrażają w codzienne życie elementy związane z ochroną środowiska. Czynimy to z myślą o sobie i współczesności oraz dla przyszłości i tych, którzy będą po nas.
ZSO nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapety z erotyką
Fototapeta fizelinowa 400x148x cm - Most Golden Gate