Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

240 biegaczy pobiegło na orientację w 2. Pucharze Elbląga

 
Elbląg, 240 biegaczy pobiegło na orientację w 2. Pucharze Elbląga fot. nadesłana
Rek

W dniach 12-13 września odbył się 2. Puchar Elbląga w Biegu na Orientację. Był to jednocześnie Puchar Pomorza I Kujaw, Puchar Pomorza, Puchar im. Marka Szredela /w M-55/. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość uczestników bo aż 240 zawodników z całej północnej Polski w tym tradycyjnie goście z Obwodu Kaliningradzkiego.

Honorowym patronatem zawody objął Pan Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski.
     Pierwszy dzień rozgrywany był na mapie „Prochownia” (na północ od budowanej strzelnicy garnizonowej) i chociaż teren był bardzo trudny do orientacji nie sprawił uczestnikom większych trudności. Trudniejszym przeciwnikiem okazały się szerszenie, które mimo ostrzeżeń organizatorów zaatakowały zawodników w innych miejscach. Sytuacja była dość poważna, ale została opanowana przez organizatorów i służby medyczne.

 


     Jednocześnie w tym samym dniu na elbląskim Starym Mieście odbyła się impreza pn. „Elbląska starówka wieczorową porą"- najpiękniejsze stare miasto w Polsce – bieg sprinterski (popularyzacyjny). Bieg ten odbył się na nowej mapie „Elbląska starówka” w skali 1: 3000. Punkty kontrolne ustawione były w bardzo ciekawych historycznie punktach np. przy pomniku Piekarczyka. W zawodach wzięła udział duża grupa podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej z ul. Saperów, którzy wykonali dla zwycięzców poszczególnych kategorii nagrody w postaci symboli naszego miasta, czyli Bramy Targowej i Piekarczyka techniką witrażową.
     Wykonana w bardzo dużej skali (1: 2 500) mapa „Elbląska starówka” wraz ze zdjęciami i opisami poszczególnych obiektów z okresu przedwojennego na odwrotnej stronie będzie wkrótce dostępna w informacji turystycznej.
     W drugim dniu rozgrywanym w Bażantarni było już zdecydowanie łatwiej. Puchary Prezydenta dla najlepszych klubów zdobyli.
     I miejsce- UKS „Siódemka” – Rumia,
     II miejsce- UKS „Azymut 45” - Gdynia,
     III miejsce – „Błyskawica” - Wałcz.
     Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg dla zwycięzcy najliczniej obsadzonej kategorii /M-21/ zdobył Maciej Hewelt - UKS „Azymut 45” - Gdynia.
     Puchar Dowódcy 16 PDZ dla zwycięzcy kategorii K-35/40 zdobyła Beata Nowak - UKS „Siódemka” - Rumia.
     Puchar im. Marka Szredela /w M-55/ zdobył Sergei Movko - OK. Kaliningrad
     Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy, medale oraz pamiątkowe upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Elbląg i Urząd Miejski. Medale i puchary wręczał  nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Mariusz Potoczny. Trzeba zaznaczyć, że zawody odbywały się w leśnym kompleksie promocyjnym „Lasy żuławsko-elbląskie”.
     Organizatorzy, czyli Elbląski Klub Orienteeringu Gryf przy 16 batalionie dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej dziękują wszystkim za udzielona pomoc i wsparcie. Biegi na orientację może uprawiać każdy chętny. Jest to sport o charakterze masowym i powszechnym poczynając od dzieci (do lat dziesięciu pod opieką rodzica lub opiekuna) do stulatków. Oczywiście każdy startuje w swojej kategorii wiekowej. Tereny Wysoczyzny Elbląskiej są zaliczane do najlepszych nie tylko w Polsce ale i w Europie do uprawiania tej dyscypliny sportu dlatego startują nasi sąsiedzi ze Skandynawii, Obwodu Kaliningradzkiego, Litwy i Białorusi. Są dostępne dwie mapy z tzw. „zielonymi punktami kontrolnymi” które powstały przy wsparciu Nadleśnictwa Elbląg. Są to stacjonarne punkty kontrolne wkopane w terenie i opisane na mapie. Warunki do treningów są więc idealne, a mapy dostępne w informacji turystycznej oraz na stronie naszego klubu, gdzie dostępne są także wyniki zawodów i inne informacje www.ekogryf.elblag.pl.
     Zapraszamy wszystkich biegaczy i sympatyków orienteeringu do miłego spędzenia czasu z mapą i kompasem. Już 26 września odbędzie się marszobieg na orientację z okazji wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki. Start od godz. 10 w Bażantarni. A w październiku kolejna - 7. edycja Grand Prix Elbląga w biegu na Orientację.
     

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
POLO z HAFTEM