46 punktów Piotra Prokurata!

Elbląg, Piotr Prokurat w akcji
Piotr Prokurat w akcji (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Koszykarze Truso wygrali w niedzielę z Itago Gdynia, liderem finałowej grupy III ligi i praktycznie zapewnili sobie awans do baraży o II ligę. Mecz życia rozegrał Piotr Prokurat, który rzucił aż 46 punktów, w tym siedem razy za trzy!

Elblążanie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani, podbudowani ostatnim wysokim wyjazdowym zwycięstwem nad drużyną z Kobylnicy. W pierwszej kwarcie wychodziła im niemal każda akcja, a pierwsze skrzypce w zespole grał Piotr Prokurat, który rzucił w tej części aż 16 spośród 25 punktów Truso Elbląg. Gdynianie mozolnie odrabiali straty, po drugiej kwarcie przegrywali już tylko pięcioma punktami, a w 25. minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 46:45. Do końca trzeciej kwarty oba zespoły grały kosz za kosz, a rzutami za trzy imponowali Prokurat z Truso i Łukasz Kociołek z Itago. Ostatnią część meczu Truso rozpoczęło fenomenalnie, zdobywając osiem punktów z rzędu. To był, jak się później okazało, klucz do zwycięstwa, choć niewiele brakowało, by doszło do dogrywki. Koszykarze Truso w ostatnich minutach meczu popełnili kilka błędów, a także jeden faul techniczny, przez co gdynianie zdołali doprowadzić do wyniku 77:73. W ostatnich sekundach kibice obserwowali koszykarskie „szachy”, drużyny popełniały taktyczne faule, w wyniku czego zawodnicy często wykonywali rzuty wolne. Więcej zimnej krwi zachowali elblążanie, broniąc skutecznie w ostatniej akcji meczu i wygrywając całe spotkanie 80:77.

Truso Elbląg – Itago Gdynia 80:77 (25:11, 11:20, 24:27, 20:19)

Truso: Matkiewicz 5, Zalewski, Jastrzębski, Jakubów 20, Pożarycki 7, Gliński, Prokurat 46, Kopycki 2, Sokalski, Pawlak.