Adam mistrzem!

28-letni elblążanin Adam Wadecki poszedł w ślady swojego starszego brata Piotra i został kolarskim mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Kolarz grupy Intel-Action finiszował najszybciej z peletonu w Sobótce (woj. dolnośląskie).

Adam, młodszy z braci Wadeckich, poszedł w ślady Piotra, który dwukrotnie zdobywał już tytuł mistrza Polski w 1997 i 2000 roku. Dla 28-letniego kolarza grupy Intel-Action to jeden z największych sukcesów w karierze. Adam Wadecki w tym sezonie już raz błysnął dobrą formą - wygrał etap prestiżowego wyścigu 4 Dni Dunkierki, czy zaskoczył nie tylko kibiców ale nawet kolegów i szefostwo z ekipy. Swoje dobre przygotowanie do sezonu elblążanin potwierdził właśnie podczas mistrzostwa Polski, gdzie na mecie w Sobótce zameldował się peleton, z którego najszybszy był właśnie Adam Wadecki. Jego dobry występ zaprocentował tym, że Adam Wadecki znajdzie się też w składzie grupy Intel-Action na Wyścig Solidarności, który już w środę rozpocznie się w Jastrzębiu.
     Podczas tegorocznych mistrzostw Polski drugie miejsce zajął Marcin Gębka (DHL Author), a trzeci był mistrz kraju w jeździe indywidualnej Piotr Mazur z KS Romet Renex Bydgoszcz.
     W tym roku kolarze mieli do pokonania trasę liczącą 206 kilometrów zlokalizowaną na zboczach góry Ślęży. Kolarze na trasie kilkakrotnie próbowali ucieczek, jednak żadna z nich się nie powiodła. Podobną próbę podjęli na ostatnim okrążeniu. Uciekała grupa siedmiu kolarzy, w której byli m. in. Zbigniew Piątek i Piotr Przydział. Zawodnicy mieli w pewnym momencie 30 sekund przewagi, jednak peleton zlikwidował tę akcję.
     - Jestem zmęczony, ale zadowolony - mówił na mecie Adam Wadecki. - Ten sukces to jednak zasługa nie tylko moja ale całego zespołu. Na ostatnich metrach wspólnie z Cezarym Zamaną rozprowadzaliśmy Jarosława Zarębskiego, który był naszym liderem, gdyby na mecie zameldował się peleton. Kiedy 200 metrów przed końcową kreską zjechał na bok Zamana, Jarek krzyknął do mnie, bym samym finiszował.

Wyniki mistrzostw Polski:
     1. Adam Wadecki (Intel Action)- czas: 4.58,10
     2. Marcin Gębka (DHL Author)
     3. Peter Mazur (KS Romet Renex Bydgoszcz)
     4. Błażej Janiaczyk (TKK Pacific Norda Atala Toruń)
     5. Jarosław Zarębski (Intel)
     6. Arkadiusz Wojtas (Skil Moser)
     7. Krzysztof Kuźniak (LKS Trasa Lufer Modfur Zielona Góra)
     8. Daniel Czajkowski (PSB Atlas)
     9. Tomasz Leśniak (Paged MBK Atlas Orbea)
     10. Krzysztof Jeżowski (Knauf Team)

*wszyscy ten sam czas

W korespondencji radiowej mówi Adam Wadecki i ojciec elbląskich mistrzów Polski w kolarstwie – Eugeniusz Wadecki.