Adam V Duda wprowadza Concordię do ćwierćfinału

Elbląg, Concordia "z przytupem" awansowala do ćwierćfinału
Concordia "z przytupem" awansowala do ćwierćfinału (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Dla Adama Dudy dzisiejszy mecz Pucharu Polski był pierwszym spotkaniem, w którym wystąpił w tym sezonie. Napastnik Concordii nie mógł lepiej przypomnieć, że jeżeli chodzi o strzelanie bramek, można na niego liczyć. Bramkarz rywali po jego strzałach wyciągał piłkę ze swojej bramki pięciokrotnie.

Concordia Elbląg zdobyła Wojewódzki Puchar Polski w ubiegłym sezonie. Dziś zrobiła pierwszy krok w kierunku obrony trofeum. W 1/8 finału rywalem pomarańczowo – czarnych był beniaminek IV ligi Pisa Barczewo.

Różnica klas pomiędzy beniaminkiem III i IV ligi była jednak zbyt duża, aby piłkarze Pisy mogli pokusić się o niespodziankę. Już po 11 minutach przegrywali 0:3, a festiwal strzelecki rozpoczął... nie kto inny jak król polowania w Barczewie Adam Duda. Napastnik Concordii na listę strzelców wpisał się już w 2. minucie. On też zakończył strzelanie w pierwszej części meczu zdobywając swoją drugą bramkę w 45 minucie. W międzyczasie do bramki Pisy strzeżonej przez Mateusza Piotrowskiego trafiali Konrad Wira, Dominik Pawłowski i Sebastian Kopeć. I po pierwszej połowie w zasadzie „było pozamiatane”.

Druga połowa upłynęła pod znakiem festiwalu strzeleckiego Adama Dudy, który w tej części dopisał do swojego konta trzy bramki. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem na 1:7 na kwadrans przed zakończeniem spotkania.

Ćwierćfinały Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędą się wiosną przyszłego roku.

Pisa Barczewo – Concordia Elbląg 1:8 (0:5)

Bramki: 0:1 – Duda (2. min.), 0:2 – Wira (9. min.), 0:3 – Pawłowski (11. min.), 0:4 – Kopeć (38. min.), 0:5 – Duda (45. min.), 0:6 – Duda (52. min.), 0:7 – Duda (62. min.), 1:7 – Nawrocki (75. min.), 1:8 – Duda (86. min.)

Concordia: Łakota (46' Szawaryn) – Bogdanowicz (46' Lewandowski), Kopeć (65' Rękawek), Maciążek (70' Drewek), Maciejewski (46' Bukacki), P. Pelc, Kozak (46' Danowski), Pawłowski, Tomczuk, Wira (46' Skierkowski), Duda