Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akademia Sztuki Baletowej w Szkole Tańca Broadway

 

 Piękno, gracja, wdzięk, smukła sylwetka, kultura osobista, dyscyplina – taniec klasyczny na najwyższym poziomie w Elblągu.

- Taniec klasyczny jest najpiękniejszą formą ruchu, ale jednocześnie najtrudniejszą formą tańca. Jednak warto jest podjąć wyzwanie, ponieważ efekty ćwiczeń są zdumiewające. Oczywiście pod warunkiem, że ćwiczy się pod okiem doświadczonych pedagogów – mówi Ewa Kalka, dyrektor Szkoły Tańca Broadway w Elblągu.
     
     Ćwiczenia baletowe wzmacniają mięśnie, wydłużają ścięgna, kształtują szczupłą sylwetkę, prawidłową postawę ciała, poprawiają koordynację ruchową. Ćwiczenia przy muzyce klasycznej wyrabiają poczucie rytmu, ale także relaksują. W Szkole Tańca Broadway edukację taneczną mogą rozpocząć dziewczynki już w czwartym roku życia. Taniec klasyczny, popularnie nazywany „Baletem” jest furtką do każdego innego gatunku tańca.
     
     Najbardziej spokrewniony jest z nim taniec współczesny, który dzieli się na wiele różnych podgatunków. Jest łatwiejszą formą tańca, ale równie piękną. Do tańca współczesnego natomiast wykorzystuje się często elementy gimnastyki i akrobatyki. W Akademii Sztuki Baletowej wyodrębniamy trzy kierunki edukacji:
     
     Taniec klasyczny
• Maluszki rozpoczynają od zajęć rytmiki baletowej – zajęcia dla dzieci od 4. roku życia, które polegają na ćwiczeniach wzmacniających i rozciągających przy muzyce klasycznej połączonych z zabawą
• Klasa I tańca klasycznego – to zajęcia dla dzieci od 6. roku życia, które są już fizycznie przygotowane do ćwiczeń baletowych przy drążku
• Klasa II tańca klasycznego – to zajęcia dla dzieci od 6. roku życia po minimum rocznej nauce podstaw tańca klasycznego, przygotowujące się do występów oraz udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach baletowych, przygotowują się do tańca w pointach
• Klasa III tańca klasycznego – dla dzieci od 10. roku życia, które znają ćwiczenia przy drążku i na środku sali, ćwiczą w pointach, uczą się wariacji baletowych, biorą udział w konkursach baletowych w Polsce i za granicą.
     
     Taniec współczesny
• Dzieci od 7. roku życia mogą uczęszczać na zajęcia z technik tańca współczesnego dwa razy w tygodniu. Są to ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, nauka elementów z różnych technik tańca współczesnego, nauka podstawowych elementów akrobatyki, przygotowanie do nauki choreografii.
• Młodzież od 12. roku życia będzie uczyć się różnych technik tańca współczesnego oraz choreografii w wybranych technikach. Grupa przygotowuje się do udziału w konkursach w Polsce i za granicą.
     
     Gimnastyka artystyczna i akrobatyka
• Przygotowanie do tańca współczesnego dla dzieci od 4 do 7 lat. Ponieważ taniec współczesny bardzo często wykorzystuje elementy gimnastyki czy akrobatyki, są to doskonałe zajęcia dla tych dzieci, które nie mają predyspozycji do tańca klasycznego i jednocześnie są jeszcze za małe, aby ćwiczyć taniec współczesny. Gimnastyka artystyczna to doskonałe fizyczne przygotowanie dziecka do nauki tańca współczesnego.

 


     Obejrzyj film.
     
     Zapisz swoje dziecko już dziś i wygraj zaproszenie na galę największego w Polsce Konkursu Sztuki Baletowej, organizowanego przez Szkołę Tańca Broadway.
     
     
     
     

Szkoła Tańca Broadway
     Elbląg, ul. Willowa 1
     tel. 55236 92 82, 606 716 626
     e-mail: broadway@taniec.elblag.pl
     www.taniec.elblag.pl

     
     ------ Reklama ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl