"Antek" znowu strzela

Elbląg, Anton Kolosov wraca do gry
Anton Kolosov wraca do gry (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Na razie w rezerwach. W dzisiejszym (26 kwietniu) Anton Kolosov strzelił bramkę w wyjazdowym spotkaniu drugiej drużyny Olimpii z Zatoką Braniewo. Tym samym Olimpijczycy odnieśli już czwarte zwycięstwo na wiosnę.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Unią Susz (0:2) Olimpijczycy pojechali po punkty do Braniewa. Po 90 minutach, możemy jasno powiedzieć, że ubiegłotygodniowa porażka z Unią Susz (0:2) była „wypadkiem przy pracy” i żółto – biało – niebiescy wrócili na zwycięską ścieżkę.
       - Przede wszystkim cieszę się z występu Łukasza Sarnowskiego. To młody zawodnik, z rocznika 2003, dostał dziś szansę od pierwszej do ostatniej minuty na środku obrony. Bardzo odpowiedzialna pozycja i cieszę się z jego postawy – mówił Szymon Waga, trener Olimpii II Elbląg
       Jego podopieczni pierwszą bramkę strzelili już w 4. minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Dawid Wierzba. Gospodarzy stać było zdobycie wyrównującej bramki z rzutu karnego, ale potem na listę strzelców wpisywali się już tylko piłkarze Olimpii.
       Prowadzenie dla żółto – biało – niebieskich odzyskał Anton Kolosov z rzutu karnego, a jeszcze przed przerwą gola strzelił Oskar Bradtke. W drugiej połowie bramkarze obu zespołów zachowali czyste konto.
       - Mieliśmy jeszcze sytuacje strzeleckie w drugiej części spotkania, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Wynik powinien być bardziej okazały. Ale można być zadowolonym z tego wyjazdu – tak Szymon Waga
       Za tydzień rezerwy Olimpii zagrają w Elblągu z Granicą Kętrzyn.

Zatoka Braniewo – Olimpia II Elbląg 1:3 (1:3)

Bramki dla Olimpii: Wierzba, Kolosov (karny), Bradtke

Olimpia II: Prociw – Kolosov, Sarnowski, Olewnik (85' Mazurek), Krasa, Ziewiec (76' Kondratowicz), Wierzba, Kordykiewicz (72' Kulesz), Bradtke (85' Kottlenga), Milanowski, Nestorowicz (57' Bucio)