Apetyt MKS Truso na I ligę (piłka ręczna)

Po ostatnim zwycięskim meczu w II lidze piłki ręcznej kobiet zaostrzyły się apetyty zawodniczek elbląskiego MKS Truso na fotel lidera rozgrywek i tym samym awans do I ligi. Elblążanki ograły w Wąbrzeźnie 30:23 tamtejszą Vambresię i mają olbrzymie szanse na spełnienie marzeń, muszą tylko wygrać rewanżowy pojedynek z Lisem z Kościerzyny.

Ambicje swoich zawodniczek ceni bardzo trener Jerzy Ringwelski, ale podkreśla, że głównym celem udziału zespołu w rozgrywkach II ligi jest jak najlepsze przygotowanie drużyny do turnieju o Mistrzostwo Polski Juniorek.
     W Wąbrzeźnie elblążanki tylko w pierwszej połowie II ligowego pojedynku napotkały zacięty opór rywalek. Ta wyrównana część spotkania zakończyła się remisem 13:13. Od pierwszych minut po wznowieniu gry po przerwie piłkarki Truso systematycznie budowały przewagę bramkową. Ostatecznie wygrały zasłużenie mecz, a przyczyniła się do tego bardzo dobra dyspozycja rzutowa skrzydłowych. Vambrsia Wąbrzeźno - MKS Truso Elbląg 23:30.
     W innych meczach szóstej kolejki: Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie - Agro Kociewie Starogard Gd. 32:26, MTS Giżycko - Lis Kościerzyna 17:30. W tabeli stawce sześciu zespołów przewodzi Lis Kościerzyna, który ma 2 punkty przewagi nad MKS Truso. O tym, która z drużyn zdobędzie fotel lidera i I-ligowy awans, powinien zadecydować mecz w Elblągu zaplanowany na 10 stycznia 2009 roku.
     W Wąbrzeźnie elblążanki grały w składzie: Kochańska, Luksa, Klettke - Karwecka 3, Lurka 6, Ocalewicz 5, Szulc 4, Brojek 4, Woronko 1, Konefał 2, Litwin 5, Wachowicz, Dajda, Narwojsz.