Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego

Aquathlon w Braniewie wygrali elblążanie

Elbląg, Aquathlon w Braniewie wygrali elblążanie

Wczoraj na starcie aquathlonu (pływanie+bieg) w Braniewie stanęło 78 zawodników. W głównym starcie zawodnicy mieli do pokonania 700 m pływania oraz 5,2km biegu. Elblążanie triumfowali we wszystkich kategoriach.

Najszybszy okazał się Przemysław Szudzik z UKPJedynka Elbląg, drugi był Maciej Kosmala, a trzeci Jędrzej Głuchowski - obaj z MKS Truso Elbląg sekcja Triathlon. Wśród kobiet wygrała Paulina Załucka (10 open) przed Kingą Lorek - obie z MKS TRUSO Elbląg, trzecia była Aleksandra Pogorzelska Team Nowinka.
     W kategorii juniorów wygrał Łukasz Kowalski, drugi był Patryk Kowalski, zaś na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Darmetko - wszyscy z MKS TRUSO Elbląg.
     W kategorii junior startowali również: Artur Kluczyk, Bartosz Szafran oraz Przemysław Kliczewski.
     W kategorii Młodzik na dystansie 200 m pływania i 1,2 km biegu całe podium też zajęli elblażanie: 1. Michał Winczewski , 2.Maciej Winczewski, 3. Tymoteusz Tołwiński. Startowali również rodzice zawodników oraz triathloniści z Enduro Man Elbląg. Był to ostatni start przed Mistrzostwami Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim, które odbędą się 23 czerwca w Suszu.
     Bardzo dziękuję wszystkim za wspaniały wyścig, poświęcenie i walkę na finiszu.