Czwartek 23-11-2017, imieniny Klemensa, Adeli

512 918 555

Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej. Otwarcie nowego odcinka trasy tramwajowej.

Awangarda Volley Liga po pierwszej rundzie

Elbląg, Awangarda Volley Liga po pierwszej rundzie fot. MOSiR

Jeszcze w starym roku zespoły uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi zakończyły pierwszy etap rywalizacji o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga. Na półmetku rundy zasadniczej fotel lidera zajmują siatkarze zespołu Logbartrans Nauka Jazdy Adam.

W ostatnim meczu pierwszej rundy, prowadzący w rozgrywkach Logbartrans Nauka Jazdy Adam zmierzył się z trzecią w tabeli ekipą KAM. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli siatkarze Logbartrans, którzy do tej pory mieli na swoim koncie komplet zwycięstw, a do tego w siedmiu rozegranych meczach stracili zaledwie seta. I to właśnie lider lepiej rozpoczął mecz, zwyciężając pierwsza partię 25:14. W drugim secie, rywale poprzeczkę zawiesili już zdecydowanie wyżej, ale i tak ponownie triumfował Logbartrans , zwyciężając 25:19. Wydarzenia na boisku całkowicie odmieniły się w ostatniej partii. Po wyrównanym początku seta, w końcówce tym razem lepiej spisali się siatkarze zespołu KAM i to oni wygrali trzeciego seta 25:18, tym samym zapisując na swoje konto jeden punkt.
     Zdecydowanie mniej pracy w swoim ostatnim meczu w tym roku miał wicelider. Siatkarze ZNP na zakończenie pierwszej rudny zmierzyli się z Techtransem i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. ZNP w każdej z trzech partii dominowało na boisku, wygrywając kolejno 25:19:25:19 i 25:18. Jednak największą niespodziankę na zakończenie pierwszej rundy sprawili siatkarze zespołu Merkury. Drużyna, która w siedmiu wcześniejszych meczach ani razu nie wygrała, tym razem okazała się lepsza od wyżej notowanego zespołu Sisley Volley Team. Merkury, pierwszą partię wygrał 25:16, a w drugiej zagrał jeszcze lepiej, rozbijając swoich przeciwników 25:14. Siatkarze Sisley Volley Team „obudzili się” dopiero w trzecim secie, wygranym 25:16.
     W pierwszej rundzie zdecydowanie najlepszym zespołem był Logbartrans Nauka Jazdy Adam. Ubiegłoroczni wicemistrzowie, w ośmiu meczach obecnego sezonu, zainkasowali komplet zwycięstw. Logbartrans na półmetku rundy zasadniczej może także pochwalić się najlepszym bilansem wygranych setów. Lider zwyciężył w 22 partiach, a po jednym secie stracił jedynie w meczach z ZNP i KAM. Na drugim miejscu w tabeli plasuje się ekipa ZNP, która do lidera traci zaledwie jeden punkt. ZNP w ośmiu meczach tylko raz schodziło z boiska pokonane, a w całej pierwszej rundzie przegrało zaledwie trzy sety. Strata kolejnych ekip do prowadzącej dwójki jest już zdecydowanie większa. Trzeci KAM traci do lidera sześć oczek, a czwarta ekipa Kolex Hale Stalowe, aż osiem punktów. W dole tabeli znajdują się Merkury i Sisley Volley Team, czyli drużyny które w pierwszej rundzie wygrały tylko po jednym spotkaniu.
     Obecnie siatkarze amatorzy przebywają na zasłużonej świąteczno-noworocznej przerwie. Na boiska wrócą w poniedziałek 12 stycznia. Na inaugurację rundy rewanżowej MKS Truso zagra z zespołem Kolex Hale Stalowe, a Merkury Elbląg zmierzy się z ZNP. Mecze Awangarda Volley Liga rozgrywane są w poniedziałki i czwartki o godz. 20:15 w hali Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Druga runda zakończy się 23 marca, a po niej zespoły przystąpią do fazy play-off. Na tym etapie rozgrywek udział w dalszej rywalizacji weźmie osiem drużyn. W tym gronie zabraknie juniorów MKS Truso, którzy w rozgrywkach Awangarda Volley Liga występują towarzysko.
     Po raz ostatni w tym roku w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Radosław Jakubiec z zespołu Kolex Hale Stalowe, do którego powędrowało podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.
     Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 9. kolejki:
     Merkury Elbląg - Sisley Volley Team 2:1 (25:16, 25:14, 16:25)
     Kolex Hale Stalowe - Chill Out 3:0 (25:18, 25:17, 25:18)
     Techtrans Elbląg - ZNP 0:3 (19:25, 19:25, 18:25)
     KAM - Logbartrans Nauka Jazdy Adam 1:2 (14:25, 19:25, 25:18)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl. Zespół z Gdańska ma za sobą udany rok w rozgrywkach PlusLigi w których zajmuje obecnie trzecie miejsce i do prowadzącej Skry Bełchatów traci zaledwie jeden punkt. Kolejne spotkanie przed własną publicznością LOTOS Trefl rozegra w sobotę 3 stycznia, a ich rywalem będzie sąsiadujący w tabeli Transfer Bydgoszcz. Mecz rozpocznie się o godz. 18 w ERGO Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.