Awans może za rok (piłka ręczna)

Elbląg, Awans może za rok (piłka ręczna)

W swoim ostatnim meczu w tym sezonie piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg pokonali na własnym parkiecie Cignę Bydgoszcz 36:26 (17:13). Mimo wygranej elblążanie ostatecznie zajęli drugie miejsce i nie awansowali do I ligi.

Zakończyły się rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Aspirujący do awansu szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg ostatecznie uplasowali się na drugiej pozycji i swoje marzenia o awansie mogą odłożyć na przyszły rok. W tym sezonie najlepsza okazała się Gwardia Koszalin i ten właśnie zespół od września zagra na zapleczu ekstraklasy. Na nic zdały się przedsezonowe wzmocnienia elbląskiego szczypiorniaka. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek do Elbląga zawitał nowy trener Marek Woronowicz, który ostatnio prowadził MMTS Kwidzyn. Z nim przybyło do naszego miasta kilku zawodników z Kwidzyna. Wszystko to miało przyczynić się do tego, że Techtrans wreszcie zdobędzie upragniony awans do I ligi. Niestety także i tym razem nie udało się zrealizować tych założeń. Na finiszu rozgrywek lepszy o jeden punkt okazał się zespół z Koszalina i to on ostatecznie wywalczył awans.
     Wracając jednak do ostatniego meczu w tym sezonie to elblążanie w pełni zrehabilitowali się za porażkę w pierwszej rundzie poniesioną w Bydgoszczy. Mimo że początek meczu należał do gości, to później już na parkiecie prym wiedli szczypiorniści Techtransu. Po niespełna czterech minutach gry Cigna prowadziła 3:2. Za moment jednak elblążanie doprowadzili do remisu, a w 9 min. podopieczni trenera Woronowicza po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 7:6, którego nie oddali już do końca. Kolejne minuty to wzrastająca przewaga elblążan, którzy powiększyli przewagę do sześciu bramek 16:10. Pierwsza część tego spotkania zakończyła się jednak tylko czterobramkowym prowadzeniem Techtransu 17:13.
     Po zmianie stron gospodarze nadal nadawali ton grze. Z minuty na minutę rosła przewaga Techtransu, który pewnym krokiem kroczył do zwycięstwa. Niestety w końcówce spotkania mecz zrobił się bardzo brzydki i chaotyczny. W dużej mierze doprowadzili do tego sędziowie, którzy swoimi niezrozumiałymi decyzjami sami wprowadzali nerwową atmosferę. W konsekwencji doszło do przepychanek między zawodnikami, co oczywiście skończyło się dwuminutowymi karami. W całym spotkaniu nasi szczypiorniści aż 20 minut przesiedzieli na ławce kar, natomiast goście 18. Ostatecznie mecz zakończył się dziesięcobramkowym zwycięstwem Techtransu, który mimo wygranej nie zdołał wyprzedzić prowadzącej w tabeli Gwardii Koszalin.

Techtrans Darad Elbląg - Cigna Bydgoszcz 36:26 (17:13)
     Techtrans: Korzeniowski, Rywelski - Minkiewicz 7, Roszkowski 1, Laskowski 2, Stypułkowski 7, Rydel 1, Szramka 5, Januszewski 2, Lenarczyk 5, Balawejder 1, Babicki 5, Szulc.

Komplet wyników ostatniej kolejki: AZS Politechnika Gdańsk - PKS PR Włocławek 38:25, Bosman Gwardia Koszalin - Borowiak Czersk 33:21, Cuiavia Inowrocław - Legia Chełmża 27:22, Techtrans Darad Elbląg - Cigna Bydgoszcz 36:26. Pauzował: Hetman Gniew.