Awans Polonii Olimpii

W swoim pierwszym meczu w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Polonia Olmipia Elbląg pokonała w meczu wyjazdowym Victorię Bartoszyce 2:1 (2:1). Obie bramki dla elblążan zdobyli młodzi, dopiero co wchodzący do podstawowego składu, zawodnicy.

Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie w rozgrywkach o mistrzowskie punkty w IV lidze. Wówczas w pierwszym meczu sezonu 2001/2001 lepsi okazali się piłkarze Victorii pokonujšc elbląską jedenastkę 2:1. Teraz podopieczni Adama Fedoruka wzięli odwet za tamtą porażkę i rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść.
     Już pierwsze minuty meczu pucharowego pokazały, że o awans będzie elblążanom bardzo trudno. W 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po składnej akcji bramkę dla Victorii zdobył Konopacki. Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga gości. Mimo stwarzanych sytuacji wynik nie ulegał jednak zmianie. Dopiero w 23. min. elblążanie doprowadzili do wyrównania. Bramkę dla Polonii zdobył Łukasz Nadolny, który jeszcze do niedawna przez całe 90. min. meczu siedział na ławce rezerwowych. Umiejętności strzeckie tego zawodnika uwidoczniły się w ostatnim ligowym meczu z Płomieniem Znicz Biała Piska, kiedy to Nadolny w ostatnich minutach spotkania zdobył bramkę wyrównującą. Kolejny groźny atak gości nastąpił niespełna siedem minut później. Ładną akcję całego zespołu skutecznym strzałem wykończył Piotr Tyburski. Po starcie bramki gospodarze ruszyli do ataków, jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.
     W drugiej odsłonie elblążanie kontrolowali grę, natomiast piłkarze Victorii raz po raz próbowali zdobyć bramkę wyrównującą. Najlepszą sytuację mieli gospodarze w 82. min kiedy za faul na zawodniku Victorii sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki Konopacki, jednak przegrał rywalizację z dobrze tego dnia dysponowanym Krzysztofem Hyzem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem elblążan, którzy awansowali do dalszych rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski.

Wyniki innych spotkań Pucharu Polski: ISKRA NARZYM - Mrągowia Mrągowo 3:1 (0:0), Iskra Smykówko - STOMIL II OLSZTYN 1:4 (0:2), Mazur Pisz - START NIDZICA 1:4 po dogrywce (0:1, 1:1), Olimpia Miłki - POLONIA BART-EX PASŁĘK 0:1 (0:0), ORLĘTA REMA RESZEL - Błękitni Orneta 2:1 po dogrywce (1:0, 1:1), Start Kozłowo k/Rybna - PŁOMIEŃ ZNICZ BIAŁA PISKA 1:4 (0:2), TĘCZA MIŁOMŁYN - Motor Lubawa 3:1 (0:0), UNIA SUSZ - Jeziorak Iława 1:0 (0:0), MAZUR EŁK - Czarni Małdyty 3:0 v.o., Granica Bezledy - ROLIMPEX WARFAMA DOBRE MIASTO 2:6 (0:4), DRWĘCA SAMBOROWO - Olimpia Olsztynek 2:1 (1:0), Grunwald Frygnowo - DRWĘCA LAMPARKIET NOWE MIASTO 3:4 (2:3), GRYF PLATYNY - Zatoka Braniewo 2:1 (2:0)