Awansowali na drugie (piłka ręczna)

W sobotę piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad Elbląg pokonali w meczu wyjazdowym ostatni w tabeli PKS PR Włocławek 32:24 i przy jednoczesnej porażce Gwardii Koszalin z Hetmanem Gniew awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Sobotni mecz z ostatnim w tabeli PKS PR Włocławek miał być dla elblążan jedynie formalnością, ale rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Zespół z Włocławka, mimo że zamyka tabelę, był równorzędnym rywalem dla aspirujących do awansu szczypiornistów Techtransu. Początek konfrontacji ułożył się po myśli gospodarzy, którzy w 10. min niespodziewanie prowadzili 7:5. W kolejnych dziesięciu minutach obraz gry nie uległ zmianie i nadal na prowadzeniu byli gospodarze 12:9. Elblążanie w tym czasie grali bardzo nonszalancko i mało skutecznie jakby już przed meczem byli pewni, że bez większych problemów pokonają ostatni w tabeli Włocławek. Wreszcie na pięć minut przed końcem pierwszej połowy nastąpił zryw elblążan, który momentalnie przyniósł pożądany efekt w postaci remisu 13:13. W kolejnych minutach po dwóch bramkach Szymona Pożogi i jednym celnym trafieniu Piotra Minkiewicza Techtrans zakończył pierwszą połowę z przewagą dwóch bramek 16:14.
     W drugiej odsłonie elblążanie kontrolowali przebieg gry na boisku, ale w takim stylu jakby nie chcieli się zbytnio przemęczyć. Mimo to ich gra była bardzo efektywna. Po kwadransie zwiększyli przewagę do siedmiu bramek 25:18. W 50 min nadal utrzymywała się przewagą siedmiu oczek 26:19. W ostatnich sekundach meczu celnym rzutem wynik spotkania na 32:24 dla Techtransu ustalił Marcin Roszkowski.
     Meczem, który także nas interesował oraz miał spory wpływ na układ w tabeli, był pojedynek pomiędzy liderem Hetmanem Gniew a wiceliderem Gwardią Koszalin. Przez większą część tego spotkania na prowadzeniu była drużyna z Koszalina, która prowadziła już nawet 7:1. Z minuty na minutę gospodarze grali jednak coraz lepiej, powoli odrabiając straty. Jeszcze w 57. min Gwardia prowadziła różnicą trzech bramek, ale w 59. min był już remis 26:26. I wówczas na siedem sekund przed końcem na akcję zdecydowali się gospodarze zdobywając zwycięska bramkę. Porażka Gwardii sprawiła, że to właśnie elblążanie awansowali na drugie miejsce w tabeli i tracą do lidera zaledwie jeden punkt, ale mają rozegrany jeden mecz mniej.

PKS PR Włocławek - Techtrans Darad Elbląg 24:32 (14:16)

Techtrans: Lisowski - Minkiewicz 7, Roszkowski 2, Stypułkowski 1, Pożoga 3, Januszewski 4, Lenarczyk 6, Rydel 2, Balawajder 2, Babicki 5, Woźniak, Pierepienko, Szulc.

Komplet wyników 7. kolejki: Hetman Gniew - Bosman Gwardia Koszalin 27:26, Borowiak Czersk - Cuiavia Inowrocław 26:25, Cigna Bydgoszcz - Legia Chełmża 34:30, PKS PR Włocławek - Techtrans Darad Elbląg 24:32. Pauzowała: AZS Politechnika Gdańsk.

• Informacja cztery dni po meczu nie ma sensu. Internet to wynalazek na szybką informację, a nie dla spiochów. Już się przygoyujcie bo w sobątę o 17 znowu gramy.
    0
    0
    Techtrans- Darad(2002-11-27)
  • Jak sie cos nie podoba to spadajcie do Kwidzyna sprzedawczyki z Techtransu. O Elblagu i wszystkim co z nim zwiazane nie zabierajcie glosu. Elblaska mlodziez na parkiet!
  • Skin, Ty się zastanów, do kogo kierujesz te swoje pretensje. Jeżeli jesteś kibicem Techtransu, to powinno Ci zależeć na dobrych wynikach tej drużyny, a te niewątpliwie dzięki wsparciu P. Trenera i zawodników z Kwidzyna, Elbląg jest w stanie osiągnąć.