Bartek zwycięzca (pływanie)

Na zawodach w Lęborku Bartek Nowak z UKS Delfin 2 startował w pięciu konkurencjach pływackich i wszystkie wygrał.

Czteroosobowa ekipa UKS Delfin 2 udała się do Lęborka na zawody „Światło i Dźwięk”. Na pływalni „Rafa” elblążanie rywalizowali z najlepszymi wybrzeżowymi pływakami oraz zaproszonymi gośćmi z Poznania. W Lęborku stawiło się 270 pływaków, którzy ścigali się w konkurencjach sprinterskich na dystansach 50 i 100 m wszystkimi stylami. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Główną była wizyta mistrzyni Europy, żabkarki Beaty Kamińskiej, która uatrakcyjniła lęborskie zawody, biorąc udział w pokazowej konkurencji na 200 m stylem klasycznym.
     Jak startowali elblążanie? Główną nagrodę w postaci okazałego pucharu wśród chłopców wywalczył niezawodny Bartosz Nowak, który, gromadząc 494 punkty, zwyciężył w klasyfikacji 12-latków. Bartek startował w pięciu konkurencjach i wszystkie wygrał: 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym.
     W roczniku 1994 drugie miejsca na dystansach 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym wywalczył Filip Kaczyński. Na dystansie 50 m „żabką” Filip był trzeci. Artur Markowski wśród 11-latków na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym był piąty, natomiast dwukrotnie jedenasty w konkurencjach 50 i 100 m stylem dowolnym był Mateusz Szewczyk.