512 918 555

Remont Lidla ul.Ogólna Remont Lidla ul.Ogólna

Bartosz mistrzem Polski (lekka atletyka)

Elbląg, Bartosz mistrzem Polski (lekka atletyka) Bartosz Wlazły

Zawodnik MKS Truso Elbląg Bartosz Wlazły zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w biegach przełajowych. Nasz reprezentant okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 3000 metrów.

W Wejherowie rozegrane zostały Przełajowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów. Wspaniały sukces na tych zawodach odniósł zawodnik MKS Truso Elbląg Bartosz Wlazły, który na dystansie 3000 m zdobył tytuł mistrza Polski juniorów.
     - Bartosz bardzo dobrze rozegrał bieg pod względem taktycznym - twierdzi jego trener Czesława Nagy. - Na około 1300 m przed metą zaatakował, narzucając bardzo mocne tempo, którego nikt z rywali nie był w stanie wytrzymać. Bartek z wyraźną przewagą, około 30 m, zwyciężył w stawce 130 rywali, osiągając swój największy dotychczasowy sukces sportowy.
     Bardzo dobrze zaprezentowała się w Wejherowie także Agnieszka Marchlewska, która na dystansie 2000 m juniorek zajęła 17 miejsce w stawce 89 zawodniczek. Bartosz i Agnieszka są uczniami IV LO w Elblągu.
     Jest to kolejny sukces lekkoatletów MKS Truso w tym roku. Należy przypomnieć, że w styczniu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Adrian Korotkiewicz zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 200 m, a pod koniec lutego na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów Adrian Otoliński w biegu na dystansie 800 m wywalczył także brązowy medal. Natomiast tydzień temu na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych w Elblągu młodzicy MKS Truso z Gimnazjum nr 5 zajęli drugie miejsce drużynowo.
     Wypada jeszcze przypomnieć, że rok temu na Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Policach tytuł mistrzowski zdobyła Aleksandra Nowak. Wynika z tego, że przełaje powoli stają się elbląską specjalnością.

• No Bartoszu !! Nareście sie pojkazałeś :) gratuluje Cie tego osiagnięcia !! Oby tak dalej !! Pozdrowienia dla reszty zawodnikow oraz trenerów !! ps. oooo 5zł :))))
    0 0
    byluzawodnik(2006-03-22)
    0 0
  • Siema wlały gratulacje heheh pozdro for alllll
    0 0
    Ratownik(2006-03-22)
  • Gratulacje dla zawodnika i trenera nie poraz pierwsz trener Nagy udowadnia swój talent do zawodników i metod trenowania , jeszcze raz gratulacje .Życzę dalszych sukcesów .
    0 0
    Byłyzawodnik-Bartek(2006-03-22)
  • Gratulacje Bartek fajnie ze robisz to co lubisz :) POZDRO OD CALEGO SKLADU Z RAMPY:)
    0 0
    KOLEK(2006-03-22)
  • Brawo Bartek. Nareszcie systematyczna, ciężka praca przyniosła efekt. Bądź, pomimo wielu przeciwności, bardzo dobry we wszystkim co robisz. Jeszcze raz szczere GRATULACJE.
    0 0
    TRENERJ.L.(2006-03-22)
  • Wkoncu nadszedl dlugo oczekiwna zloty medal na MP i dzieki Tobie wkoncu sie tego doczekalismy.Gratuluje Ci bardzo bardzo mocno.Trzymaj sie i pracuj ciezko. ps.: pozdro dla 5 zł :P