Batorowo gromi (A-klasa)

W meczu na szczycie lider rozgrywek Zalew Batorowo rozgromił na wyjeździe drugą w tabeli Granicę Zagaje 6:1. Porażki doznał natomiast Mlexer Elbląg przegrywają u siebie z GLKS Miłakowo 0:2.

W 19. kolejce doszło do meczu na szczycie, w którym wicelider Granica Zagaje podejmował Zalew Batorowo. Przed tym meczem Granica traciła do pierwszego miejsca cztery punkty i by liczyć się jeszcze w walce o awans, nie mogła pozwolić sobie na stratę punktów.
     W pierwszym kwadransie przewaga należała do gospodarzy, którzy dwukrotnie zmarnowali dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Zalew szybko jednak uporządkował grę w linii obronnej, a z czasem coraz częściej zapędzał się pod bramkę rywali. I właśnie po jednym z takich ataków ekipa z Batorowa objęła prowadzenie. Tuż przed przerwą Zalew zdobył drugą bramkę.
     Po zmianie stron przewaga przyjezdnych była już zdecydowana. Mimo że gra toczyła się w fatalnych warunkach (na całym boisku zalegała woda i błoto), lepiej w nich radzili sobie piłkarze z Batorowa. Ich ataki okazały się na tyle skuteczne, że bramkarz gospodarzy jeszcze czterokrotnie wyciągał piłkę z siatki. Granica honorową bramkę zdobyła tuż przed końcem meczu. Po tym zwycięstwie Zalew ma już siedem punktów przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem.
     Znów nie powiodło się piłkarzom Mlexera Elbląg, którzy doznali drugiej z rzędu porażki na własnym stadionie. Tym razem elblążanie musieli uznać wyższość zespołu z Miłakowa. Przez pierwsze 25 min. żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć ani jednej groźnej sytuacji. Dopiero po niespełna pół godzinie gry rzut wolny wykonywali przyjezdni piłka odbiła się od muru elbląskich zawodników, trafiła wprost pod nogi napastnika z Miłakowa, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Druga połowa nie rozpoczęła się jeszcze na dobre, a goście prowadzili już 2:0 po tym jak dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał jeden z zawodników z Miłakowa. Na domiar złego w 60 min. czerwona kartę zobaczył Jerzy Fiłonowicz, który zaatakował będącego bez piłki zawodnika gości. Mimo straty jednego zawodnika gospodarze w końcówce byli zespołem zdecydowanie lepszym, jednak nie zdołali udokumentować tego zdobyciem bramki.
     Nadal na "fali" jest GLKS Gronowo Elbląskie. Zespół ten tym razem pokonał na własnym boisku 3:1 rezerwy Polonii Pasłęk. W meczu zespołów z dolnej części tabeli nieznacznie lepsi okazali się piłkarze z Wilcząt pokonując Czarnych Małdyty 3:2.

Komplet wyników 19. kolejki: Mlexer Elbląg - GLKS Miłakowo 0:2, Granica Zagaje - Zalew Batorowo 1:6, LZS Smolajny - Zalew Frombork 4:1, Piast Wilczęta - Czarni Małdyty 3:2, Warmiak Wojciechy - Antares Zajezierze 1:0, GLKS Gronowo Elbląskie - Polonia II Pasłęk 3:1, Victoria Rychliki - Gmina Braniewo 4:0 - mecz przerwany w 70 min.

• Pomowiec-POLONIA II P. 3:1 Wynik mówi sam za siebie. To najmnieszy wymiar kary dla drużyny która przyjechała się bronić. Powinno być przynajmniej 4:0 do przerwy. Pomowiec rządził na boisku. Druga linia GLKS przewyższała gości w każdym elemencie gry. Do przerwy tylko 1:0 i gra do jednej bramki. Po przerwie obraz całkowicie się zmienił. Bramka dla gości po katastrofalnym błędzie i nerwówka na boisku. Ale od czego w Gronowie jest Michał Ratajczyk. Dwa dokładne podania pod koniec meczu i 2 gole Michała do pustej bramki . Z obrazu gry zastanawia lokata POLONII w tabeli. Bez IV ligowców chłopaki są tłem dla innych. Wyróżniał się jak zwykle weteran Dąbrowski. Teraz POMOWIEC jedzie do GMINY Braniewo i raczej nie przegra tego meczu.
  • 1. To smutne co się dzieje z MLEXEREM. Kiedy grała młodzież jakoś to wyglądało. W jakim celu ściągnięto tam "dziadków" ??? 2. Piast: Czarni 3-2 - zawsze wiedziałem że w Wilczętach dzieją się dziwne rzeczy! 3. Pomowiec - no no no. Rączki same składają się do oklasków. Chłopaki sobie przypomnieli czas kiedy grali IV ligę. Spokój, luz, umiejętności - są w stanie spokojnie wygrać ligę w przyszłym sezonie. 4. BATOROWO - w końcu wszystko im wyszło. 5. Zagaje - nigdy nie grali na miarę okręgówki i dobrze że stracili punkty. Poza tym kto by im dał licencje. Na takim obiekcie?
    0
    0
    nawigator(2004-05-11)
  • Kto wie co się stało w Rychlikach ? Bo my w okręgu nie wiemy co mamy robić ... ;)))))
    0
    0
    kaczka dz.(2004-05-11)
  • Mlexer nie zbierajcie starego złomu , dajcie zagrać młodym . Na pewno wyjdzie wam to na zdrowie . Jeśli zagracie starcami Concordia walnie was 5-coma .
    0
    0
    Elblążanin(2004-05-11)
  • Concordia moze sobie walnąć głową o mur,niech wejdą wyzej to dostaną po 5-0 od kazdego na dzień dobry,i niech nie cwaniakują tak w Parku bo ligi się nie skończyły jeszcze A klasa i LM,a te palanty już świętują.