Batorowo traci przewagę (A-klasa)

Drugiej porażki z rzędu doznał lider rozgrywek Zalew Batorowo, który tym razem przegrał z Warmiakiem Wojciechy 1:2. Zwycięstwo wywalczyli natomiast piłkarze Mlexera Elbląg pokonując przed własną publicznością Piast Wilczęta 3:2.

Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy Mlexerem Elbląg i Piastem Wilcząta. Goście rozpoczęli z wysokiego "C" i po dziewięciu minutach prowadzili już 2:0. Szybkie korekty w ustawieniu sprawiły, że w kolejnych minutach przewaga należała już do Mlexera. Gospodarze w 20 min. po bramce debiutującego w barwach Jacka Ulaszka przegrywali już tylko 1:2. Wystarczyło jednak 10 minut, by Jerzy Fiłonowicz doprowadził do remisu 2:2.
     Po zmianie stron zespołem zdecydowanie lepszym byli gospodarze. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 63 min. Mirosław Radomski.
     Nie wiedzie się w rundzie wiosennej prowadzącemu w tabeli Zalewowi Batorowo. Tym razem lider przegrał przed własną publicznością z Warmiakiem Wojciechy 1:2 i jest to ich już druga porażka z rzędu. Goście bardzo szybko, bo już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Później przewaga należała wprawdzie do gospodarzy, ale po ostatnim gwizdku sędziego w lepszych nastrojach schodzili z boiska piłkarze Warmiaka. Po tej porażce przewaga Zalwu nad drugą w tabeli Granica Zagaje stopniałą do jednego punktu.

Komplet wyników 16. kolejki: GLKS Miłakowo - Polonia II Pasłęk 0:1, Antares Zajezierze - Gmina Braniewo 1:1, Czarni Małdyty - Victoria Rychliki 1:3, Zalew Frombork - GLKS Gronowo Elbląskie 3:4, Zalew Batorowo - Warmiak Wajciechy 1:2, Mlexer Elbląg - Piast Wilczęta 3:2, Granica Zagaje - LZS Smolajny 3:1.