UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie medal w Abu Dhabi?

 
Elbląg, Katarzyna Janicka będzie reprezentować Polskę
Katarzyna Janicka będzie reprezentować Polskę (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Będę walczyć do końca – deklaruje Katarzyna Janicka, reprezentantka Polski na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Zawodniczka elbląskiego „Rekordu” zapowiada walkę o złoty medal w badmintonie.

Od 14 do 21 marca w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) będą trwały Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. To największe na świecie zawody sportowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Rozgrywane są co dwa lata: na przemian zimowe i letnie.
       14 marca rozpocznie się już XV edycja Światowych Letnich Igrzysk – tym razem w Abu Dhabi. Jedną z zawodniczek, które będą rywalizować w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie elblążanka Katarzyna Janicka.
       - Będę walczyć do końca – deklaruje zawodniczka elbląskiego klubu Rekord, który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu.
       - W zawodach ważny jest udział. Ale Kasia jest osobą bardzo ambitną i na pewno powalczy. Czy o złoto? Trudno powiedzieć, nie znamy rywali – dodała Małgorzata Kliks, trenerka naszej olimpijki.
       Droga do Abu Dhabi do łatwych nie należała. Trzeba było wygrać ubiegłoroczne Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Polsce (odbywały się w Katowicach) i... liczyć na łut szczęścia.
       - Reprezentanci Polski na igrzyska i ich trenerzy byli losowani spośród zwycięzców poszczególnych konkurencji – zdradziła Małgorzata Kliks.
       Katarzyna Janicka wygrała (bez straty seta) grę pojedynczą kobiet oraz w deblu z Sylwią Siegmund, debel kobiet. Szczęście uśmiechnęło się podczas losowania i elblążanka mogła powoli szykować się do wyjazdu. Ale i awans na katowickie zawody trzeba było sobie wywalczyć w turniejach mniejszej rangi. Droga do Abu Dhabi zaczęła się już w 2017 r., kiedy o Zjednoczonych Emiratach Arabskich nikt jeszcze nie myślał.
       Katarzyna Janicka jest utalentowaną zawodniczką. O czym najlepiej świadczą medale przywiezione z różnych zawodów w różnych dyscyplinach sportu.
       - W Olimpiadach Specjalnych sportowiec może sobie wybrać co dwa lata dwie dyscypliny indywidualne i jedną zespołową, w których będzie startował. Kasia obecnie trenuje badmintona i jeździectwo, wcześniej pływała, uprawiała gimnastykę sportową oraz grała w kręgle – wyjaśniła Małgorzata Kliks.
       O utalentowanej elblążance mogliśmy usłyszeć już 8 lat temu, kiedy zajęła II miejsce w Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Giżycku oraz II miejsce w V Regionalnym Mityngu Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych.
       - Kasia badminton trenuje od kilku lat, z przerwami. Treningi mamy u nas w sali gimnastycznej ośrodka – trenerka Katarzyny Janickiej zdradza tajniki przygotowań.
       Igrzyska rozpoczną się 14 marca od... preeliminacji. Ich celem nie jest wyłonienie grupy najlepszych zawodników, ale wyrównanie szans sportowców, którzy mają różne stopnie niepełnosprawności.
       - Na podstawie tego są tworzone grupy sprawnościowe i wiekowe do których przydzielani są poszczególni zawodnicy. Dopiero potem Kasia będzie walczyła, myślę, że o medale. – mówiła Małgorzata Kliks.
       Po powrocie z Igrzysk elblążankę czeka Regionalny Turniej Badmintona w Iławie i... koniec roku szkolnego. Kasia Janicka jest bowiem uczennicą Branżowej Szkoły I stopnia działającej przy SOSW nr 1. A po wakacjach...
       - Chcemy ruszyć intensywniej z jeździectwem – mówiła Małgorzata Kliks.
       Oprócz Katarzyny Janickiej do Abu Dhabi na Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pojedzie też Marcin Liszcz (judo „Oni w Ataku” Elbląg) oraz Mateusz Zdaniukiewicz (Klub Olimpiad Specjalnych Zefirek działający przy SOSW nr 2 w Elblągu). Ogółem reprezentacja Polski liczy 64 osoby. Niestety, szczęście w losowaniu nie uśmiechnęło się do Małgorzaty Kliks, trenerki Katarzyny Janickiej.
       - Trochę jej zazdroszczę tego wyjazdu. Ale cieszę się z jej sukcesu i życzę zwycięstwa – mówi trenerka.
       Polska reprezentacja dziś (8 marca) wyleci do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama