Bez porażki (A-klasa)

Bez porażki w rozgrywkach A-klasy jest jak do tej pory elbląski Mlexer, który tym razem pokonał na wyjeździ Asmet Wojciechy 4:0. Liderem nadal pozostaje beniaminek z Żabiego Rogu.

Za nami trzecia kolejka A-klasy. Jak do tej pory bardzo dobrze, mimo kłopotów kadrowych, spisuje się Mlexer Elbląg. Elblążanie tym razem pokonali na wyjeździe aż 4:0 Asmet Wojciechy. Nasz zespół od początku nastawił się na defensywną grę czyhając jedynie na szybkie kontrataki. I właśnie w 27 min. po jednym z takich ataków i golu Piotra Kulwickiego Mlexer prowadził 1:0. Tuż przed przerwą dogodną sytuację wykorzystał Daniel Kłosowski wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem Asmetu i elblążanie prowadzili 2:0.
     W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Nadal piłkarze Mlexera bardziej koncentrowali się na utrzymaniu korzystnego wyniku, choć od czasu do czasu groźnie atakowali. W 66 min. po rzucie wolny piłkę zmierzającą do bramki zaledwie musnął Piotr Kulwicki, ta zmieniła swój lot i padła tuż obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Dziewięć minut później po ładnej akcji Piotra Kołeckiego Mlexer podwyższył na 4:0. W końcówce gospodarze podrażnieni wysoką porażką zaatakowali większą liczbą zawodników, stworzyli nawet dwie bardzo groźne sytuacje, ale na posterunku był golkiper Mlexera. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką i zasłużoną wygraną gości.
     W innym ciekawym meczu tej kolejki lider tabeli Huragan Żabianka Żabi Róg pokonał GLKS Gronowo Elbląskie 4:1. Po trzech kolejkach tabelę zamyka Piast Wilczęta, który do tej pory nie zdobył jeszcze punktu. Tym razem piłkarze z Wilcząt ulegli na wyjeździe rezerwom pasłęckiej Polonii 3:6.

Komplet wyników 3. kolejki: Victoria Rychliki - Czarni Małdyty 3:0, Huragan Żabianka Żabi Róg - GLKS Gronowo Elbląskie 4:1, GLKS Miłakowo - Zalew Frombork 6:2, Polonia II Pasłęk - Piast Wilczęta 6:3, Asmet Wojciechy - Mlexer Elbląg 0:4, Granica Zagaje - Agat Jegłownik 4:2.