512 918 555

Wybory 2018

Zapomniana Ogrodowa.... Zapomniana Ogrodowa....

Bez punktów (piłka nożna)

Trzynasta kolejka czwartej ligi okazała się pechowa zarówno dla Zatoki Braniewo, jak i Polonii Pasłęk. Obie drużyny poniosły porażki. Zatoka uległa w Kętrzynie Granicy 1:4, a Polonia na własnym boisku nie sprostała Mrągowii Mrągowo, przegrywając 0:2.

Miłe złego początki
     Pierwsze minuty meczu Granicy z Zatoką w żaden sposób nie zwiastowały tego, że braniewianie wyjadą z Kętrzyna z pokaźnym bagażem goli po stronie strat. Co więcej, w 18. min. spotkania podopieczni Stanisława Fijarczyka objęli po strzale Ptaszyńskiego prowadzenie, czym sprawili ogromną radość przybyłej na mecz grupie kibiców z Braniewa. Niestety dla przyjezdnych, dziesięć minut później fatalny w skutkach błąd popełniła defensywa Zatoki i gospodarze wyrównali stan meczu. Jeszcze przed przerwą miejscowi wyszli na prowadzenie za sprawą Wołowika. Gol ten wprowadził sporą nerwowość w poczynania gości, którym w drugich 45 minutach zupełnie nie układała się gra. Wykorzystali to piłkarze Granicy, dwukrotnie pokonując Łastówkę i odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo. Zatoka rozegrała jedno ze słabszych spotkań w sezonie.
     Granica Kętrzyn - Zatoka Braniewo 4:1 (2:1)
     0:1 - Ptaszyński (18.), 1:1 - Opaliński (29.), 2:1 - Wołowik (36.), 3:1 - Dzwonkowski (56. sam.), 4:1 - Połeć (76.).
     Granica: Dolewski - Jończak, Sokołowski, Wepa, Pałasz (Szmalec 80.), Nałysnyk (Połeć 70.), Wołowik (Żukowski 85.), Kowalewski, Opaliński, Aleksandrowicz (Wojnicki 88.), Biadoń.
     Zatoka: Łastówka - Siedlik, Ptaszyński, Ciepliński, Szpigiel (P. Mościbrocki 46.), Rutkowski, Urbański (Komorowski 46.), Jakimczuk, Kuczkowski (M. Sorkowicz 57.), Dzwonkowski, Wolak (Sikorski 72.).

Gra lepsza niż wynik
     Mimo niezłej gry i stworzonych dogodnych do zdobycia bramek sytuacji, zwłaszcza w pierwszej części meczu, poloniści przegrali na własnym stadionie z Mrągowią 0:2. Pierwsza połowa spotkania powinna się zakończyć przynajmniej dwubramkowym prowadzeniem piłkarzy Adama Borosa, ale ani Grygrowski, ani Wołczecki nie potrafili z najbliższej odległości pokonać Osmańskiego. Najbliżej zdobycia bramki w tej części poloniści byli w 31. min., ale uderzenie Licznerskiego wylądowało na poprzeczce. Drugie czterdzieści pięć minut było już bardziej wyrównane, jednak szczęście uśmiechnęło się do gości. Najpierw po faulu na Hebdzie w „szesnastce” rzut karny na gola zamienił Radziszewski, a na pięć minut przed końcem szybką kontrę Mrągowii skutecznym strzałem zakończył Hebda, wykorzystując fatalne zachowanie Jaromińskiego. Mimo porażki pasłęczanie utrzymali 9. lokatę w tabeli.
     Polonia Pasłęk - Mrągowia Mrągowo 0:2 (0:0)
     0:1 - Radziszewski (65. k.), 0:2 - Hebda (85.).
     Polonia: Urbanowicz - Wołczecki, Augustynowicz, Jaromiński, Augustyńczyk (Rapacki 86.), Przystasz (Szuchyta 75.), Florek, Grygrowski, Płachecki, Boros (Starzyński 46.), Licznerski.
     Mrągowia: Osmański - Niestatek, Pierowicz, Kościuczuk, Kowalczyk, Hebda, Kuśnierz (Majak 75.), Kluczkowski, Korotko (Ciechowski 86.), Kurta (Stępka 83.), Radziszewski (Sosna 82.).

Komplet wyników 13. kolejki IV ligi: Granica Kętrzyn - Zatoka Braniewo 4:1, Polonia Pasłęk - Mrągowia Mrągowo 0:2, OKS 1945 Olsztyn - Rominta Gołdap 2:0, Motor Lubawa - Jeziorak Iława 0:3, Huragan Morąg - Mamry Giżycko 0:1, Płomień Ełk - DKS Dobre Miasto 6:1, Sokół Ostróda - MKS Szczytno 0:0, Start Działdowo - Zamek Kurzętnik 5:0.