Bez zwycięstwa (IV liga)

Nie udał się występ w 2. kolejce IV ligi zespołom z naszego okręgu. Zarówno Polonia Bart-Ex Pasłęk jak i Błękitni Orneta przegrali swoje mecze na własnych stadionach.

Polonia Bart-Ex Pasłęk - Granica Kętrzyn 1:3 (1:2)
     0:1 - Jończak (5.), 1:1 - Dąbrowski (30.), 1:2 - Lech (37.), 1:3 - Sapela (61.)

Wynik tego meczu w pełni odzwierciedla przebieg gry na boisku. Zespół Granicy, który w tamtym sezonie walczył o awans do III ligi, od pierwszego gwizdka sędziego był zespołem zdecydowanie lepszym. Goście zdobyli prowadzenie już w 5 min po celnym strzale Jończaka. Po pół godzinie gry i trafieniu Dąbrowskiego, gospodarze zdołali wprawdzie wyrównać, lecz to wszystko na co tego dnia stać było Polonię. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Lech.
     W drugiej odsłonie goście kontrolowali grę, a Polonia nielicznymi atakami starła się zagrozić bramce Granicy. Wynik meczu w 60. min gry ustalił Sapela i przyjezdni zasłużenie zainkasowali trzy punkty.

Błękitni Orneta - Mrągowia Mrągowo 3:5 (1:1)
     1:0 - Trubacz (6.), 1:1 - Dziadko (44.), 1:2 - Dziadko (49.), 1:3 - Oborski (57.), 2:3 - Chmielewski (61.), 2:4 - Dziadko (66.), 2:5 - Dziadko (84.), 3:5 - Basałygo (89.).

Nie powiodło się także zespołowi Błękitnych Orneta. Drużyna prowadzona przez Stanisława Fijarczyka uległa na własnym stadionie Mrągowii Mrągowo 3:5 (1:1).
     Pierwsza połowa, w której oba zespoły zdołały strzelić po jednej bramce nie zapowiadała tak dużej liczby goli, a także porażki Błękitnych. Ornecianie zaczęli z wysokiego „C” bo już w 6. min po strzale Trubacza objęli prowadzenie. Niestety tuż przed przerwą do siatki Błękitnych trafił Dziadko i mieliśmy remis. Ten sam zawodnik chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie pokonał golkipera gospodarzy. W 57. min po bramce Oborskiego goście prowadzili już 3:1. Rozmiary porażki zmniejszył w 61. min Chmielewski i wydawało się, że gospodarze są w stanie powalczyć o korzystny wynik. Niestety kolejne dwa celne trafienia Dzaidko rozwiały te nadzieje. Najskuteczniejszy zawodnik Mrągowii najpierw w 66. min pokonał bramkarza Błękitnych, a po raz czwarty na listę strzelców wpisał się w 84. min. W końcówce meczu podopieczni Stanisława Fijarczyka starali się zmniejszyć rozmiary porażki, co udało się im się dopiero w 89. min, kiedy to bramkę zdobył Basałygo. Mecz ten obfitował w dużą ilość bramek i mógł się podobać zgromadzonej publiczności.

Komplet wyników 2. kolejki: Olimpia Olsztynek – Motor Lubawa 0:2 (0:0), Drwęca Nowe Miasto L. – Czarni Małdyty 0:1 (0:0), Jeziorak Iława – Warmia i Mazury Olsztyn 0:0, Błękitni Orneta – Mrągowia Mrągowo 3:5 (1:1), Polonia Bart-Ex Pasłęk – Granica Kętrzyn 1:3 (1:2), Orlęta Reszel – Polonia Lidzbark Warmiński 3:3 (1:0), Płomień Znicz Biała Piska – Sokół Ostróda 1:1 (1:1), Start Nidzica – Tęcza Biskupiec 5:1 (2:1), Mazur Ełk – Start Działdowo 2:1 (0:1).