Bezbramkowy remis Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Bezbramkowy remis Concordii (piłka nożna)

W sobotnim spotkaniu Concordia podzieliła się punktami z Olimpią Olsztynek. Pomarańczowo-czarni zremisowali 0:0. Zobacz fotoreportaż.

Dwie różne połowy
       Przed meczem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta pojedynku, ale kibice Concordii po cichu liczyli na komplet punktów zdobytych przez gospodarzy. Fani zgromadzeni przy Krakusa zobaczyli ostatecznie spotkanie w którym każdy zespół miał przewagę w jednej części gry. W pierwszej odsłonie lepsi byli goście, a w drugiej bliżej zwycięstwa byli miejscowi. Dobrze bronili bramkarze i skończyło się na bezbramkowym remisie.

Pierwsza połowa dla Olimpii

W pierwszej odsłonie zdecydowanie więcej z gry mieli przyjezdni. Concordię stać było jedynie na strzał Essomby w 37 minucie, po którym pewnie chwycił piłkę bramkarz. Więcej działo się pod bramką pomarańczowo-czarnych. W 18 minucie w zamieszaniu podbramkowym zbyt lekko uderzył Sebastian Kowalczyk i pewnie interweniował Przemysław Matłoka. Następnie dwa razy szczęścia próbował Paweł Alancewicz, jednak piłka mijała światło bramki.

Druga część dla Concordii

W drugiej odsłonie role się odwróciły i to gospodarze przeważali. Bardzo dobrze prezentował się Tomasz Drozdowski, który siał spore zamieszanie w bocznym sektorze boiska i groźnie dośrodkowywał w pole karne Olimpii. Po wrzutkach, trzy dobre sytuacje miał Tomoki Fujikawa, ale kapitalnie bronił bramkarz z Olsztynka. Najlepszą interwencją błysnął on w 82 min., kiedy po uderzeniu Japończyka obronił piłkę końcami palców na rzut rożny. Dobrą szansę miał też Santos, ale ostatecznie strzelił obok słupka.

Concordia bez zwycięstwa

Piłkarze z Krakusa nadal pozostają bez zwycięstwa na własnym boisku. Szansę na zdobycie trzech punktów będą mieli w sobotę 4 października, kiedy podejmą Dąb Dąbrowa Białostocka. Początek pojedynku o godz. 16.

Concordia Elbląg - Olimpia Olsztynek 0:0

Zobacz tabelę III ligi.

Concordia: Matłoka – Lepczak, Santos, Ogawa, Naoki, Wojciechowski, Tomczuk (87' Załucki), Fujikawa, Pelc (46' Sagan), Essomba, Drozdowski