UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczna droga do przedszkola

 
Elbląg, Bezpieczna droga do przedszkola
fot. policja
Reklama

Dzielnicowi rewiru drugiego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu rozszerzyli działania „Bezpieczna droga do szkoły” o działania „Bezpieczna droga do przedszkola”. Funkcjonariusze przeprowadzili w kilku elbląskich przedszkolach działania mające na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom zasad bezpiecznego poruszania się rowerem.

Policjanci „kontrolowali” wyposażenie rowerów, którymi przedszkolaki przyjechały do przedszkola. Sprawdzono, czy jest dzwonek, elementy odblaskowe oraz czy dzieci posiadają kask rowerowy. Rozmawiano z przedszkolakami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy, jeździe rowerem tylko w miejscach do tego przeznaczonych i pod opieką osób dorosłych. Przypomniano także o bezpiecznym przewożeniu dziecka w samochodzie w fotelikach oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa. W ramach spotkań „ Bezpieczna droga do szkoły” w Zespole Szkół Pijarskich oraz Szkole Podstawowej nr 25 wręczono uczniom odblaski.
       Podczas wizyt przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym także przechodzenia przez jezdnię. Poruszano też temat postępowania w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi. Podczas wizyt u uczniów i przedszkolaków policjanci zawsze podkreślają ważną rolę elementów odblaskowych w wyposażeniu rowerów, odzieży i tornistrów podczas poruszania się po zmierzchu. Po takich spotkaniach maluchy same twierdzą, że elementy odblaskowe sprawiają, że są widoczni w ciemności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama