Bieg z okazji Dnia Niepodległości

Elbląg, Bieg z okazji Dnia Niepodległości

W pierwszym elbląskim Biegu Niepodległości dopisała frekwencja, bo na starcie stanęły 93 osoby, w tym gronie także lekkoatletyczne znakomitości. Z elblążanami biegał Ilia Markow - rosyjski chodziarz, mistrz świata i Europy na 20 km, także wicemistrz olimpijski na tym dystansie. Startował też chodziarz Roman Magdziarczyk, uczestnik olimpiad w Sydney i Atenach. Zobacz zdjęcia .

Zgodnie z programem najmłodsi rywalizowali na dystansie 500 m . Miejsca na podium zajęli: Aleksandra Michałek, Dorota Kisielewska, Aleksandra Rogala; Filip Zyzek, Dawid Załucki i Miłosz Rusoń.
     Starsi mieli do pokonania dystans 2000 m. Najlepsze wyniki osiągnęli: Katarzyna Pawlukiewicz, Aneta Licznerska, Paulina Załucka; Paweł Wardziński, Dawid Tararuj i Krzysztof Kowalski.
     Na bieg na 5000 m zdecydowały się dwie panie. Zwyciężyła Anna Sewastianik przed Bożeną Znarowską.
     W rywalizacji mężczyzn na tym dystansie uczestniczyło 37 zawodników. Dobrą formę wykazali honorowi goście biegania po Bażantarni. Wygrał Ilia Markow przed Maciejem Sawickim i Romanem Magdziarczykiem. Najlepsi na poszczególnych dystansach byli honorowani okolicznościowymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi, natomiast wśród wszystkich uczestników biegów rozlosowano wiele nagród i upominków.