Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biegacze liczą na doping

 
Elbląg, Biegacze liczą na doping Biuro zawodów będzie się mieściło w Grocie (fot. Anna Dembińska)
Rek

Około 300 osób wystartuje w środę w pierwszym elbląskim Biegu Niepodległości. Organizator – stowarzyszenie Elaktywni – zachęca wszystkich mieszkańców do dopingowania biegaczy i wzięcia udziału w biegach towarzyszących. Impreza ma też szczytny cel – pomoc Tomkowi Kłosińskiemu, który stracił nogę w wypadku samochodowym.

Start i meta Biegu Niepodległości będą znajdować się na ul. Armii Krajowej, na wysokości parku Planty. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8.30 w Grocie, znanym wśród elblążan miejscu, gdzie przez lata były sprzedawane lody. To tutaj będzie można odebrać pakiet startowy przed biegiem głównym i zapisać się do udziału w biegach towarzyszących. Szatnie dla zawodników będą otwarte w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych (wejście od strony ul. Traugutta).
     Przypominamy, że impreza rozpoczyna się w środę o godz. 10. 10 minut później na trasę ruszą dzieci i młodzież, którzy będą mieli do pokonania 1111 metrów, czyli jedną pętlę prowadzącą ulicami: Armii Krajowej, Pocztową, 1 Maja, 12 Lutego i ponownie Armii Krajowej. O 10.12 na tym samym dystansie wystartują przedstawiciele stowarzyszenia Lazarus, którzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych mieszkańców. A o godz. 11.11 rozpocznie się bieg główny, w którym o zwycięstwo na dystansie 11110 metrów (10 pętli) będzie rywalizować około 300 osób.
     To pierwszy profesjonalny bieg organizowany w Elblągu z okazji Święta Niepodległości. Czas będzie mierzony elektronicznie, w okolicy mety będzie znajdował się punkt z wodą dla biegaczy. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma również pakiet startowy, w którym znajdą się: chip, numer startowy, napój, batonik i bon na posiłek po zawodach (namioty z cateringiem będą znajdowały się przy Grocie). W przypadku złych warunków pogodowych uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców biegu i konkursów odbędzie się w sali gimnastycznej szkoły muzycznej.
     Każdy, kto 11 listopada wystartuje w zawodach lub będzie dopingował biegaczy, będzie miał jednocześnie okazję, by pomóc Tomkowi Kłosińskiemu, który trzy lata temu został poważnie ranny w wypadku samochodowym. Tomkowi potrzebna jest proteza nogi, na którą od dłuższego czasu zbierają wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu. Każde 5 złotych z wpisowego Biegu Niepodległości będzie przeznaczone na ten cel, dodatkowo podczas imprezy odbędzie się kwesta do puszek. Każdy, kto wrzuci datek do puszki, otrzyma w podziękowaniu miniaturkę biało-czerwonej flagi.
     Organizatorzy przewidzieli finansowe nagrody dla najlepszych zawodników biegu głównego w kategorii open i poszczególnych kategoriach wiekowych: od 50 do 300 zł w zależności od miejsca, a także specjalne statuetki. Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku ufundował puchar dla najstarszego zawodnika biegu głównego.
     Uczestnicy wszystkich biegów będą mieli okazję wygrać nagrody rzeczowe w konkursach, jakie odbywać się będą w okolicy biura zawodów. Organizatorzy nagrodzą też osoby najciekawiej przebrane w barwy narodowe, a także autorów najciekawszych haseł promujących elbląski Bieg Niepodległości.
     Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc finansowa i organizacyjna Urzędu Miejskiego oraz sponsorów. W organizację zawodów zaangażowani są także: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Honorowy patronat nad Biegiem Niepodległości objął prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
     
     WAŻNE! W związku z organizacją Biegu Niepodległości będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie miasta i w kursowaniu komunikacji miejskiej.
     
     Sponsorzy Biegu Niepodległości: Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Dom Brokerski Negocjator, Multikino, Elbląskie Centrum Mięsne ELHURT, Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Fabryka Słodyczy Wolność, Giełda Elbląska, Grupa Wodna Elbląg, Hotel Kahlberg w Krynicy Morskiej, Hotel Młyn AQUA SPA w Elblągu, Hurtownia Artykułów Gospodarstwa Domowego EL-HURT w Elblągu dystrybutor marki KOKO, Kantor wymiany walut SILVANT w Elblągu, Pollena Ewa Zelów, Powszechna Spółdzienia Spożywców SPOŁEM w Elblągu, Firma Gastronomiczna Poliszynel, Zakład Produkcji Leków ZIAJA w Gdańsku, Zakład Usług Budowlanych MYTYCH, Zakład Usługowy INSTALEX,
     
     
     Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Biegu Niepodlegości
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety dziecięce
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost