Biegacze opanowali Modrzewinę

Elbląg, Biegacze opanowali Modrzewinę
(fot. Michał Skroboszewski)

Już po raz trzeci w Elblągu odbył się Modrzewina Winter Run. Na starcie biegu stawiło się prawie 30 osób. Wśród mężczyzn wygrał Michał Winczewski, wśród kobiet - Kinga Lorek. Zobacz zdjęcia.

To był jeden ze sprawdzianów formy dla elbląskich biegaczy przed nadchodzącym sezonem. Na dystansie niespełna trzech kilometrów rywalizowało prawie 30 osób. Zimowe zawody na Modrzewinie zorganizowało stowarzyszenie Elaktywni.
       - Biegło mi się dzisiaj wyśmienicie. Szczególnie udał się finisz, było pod górę, ale udało mi się poprawić wynik sprzed roku – mówił na mecie Marcin, jeden z biegaczy.
       Najszybszy wśród mężczyzn był 17-letni Michał Winczewski, który dystans niespełna 3 kilometrów pokonał w czasie 10 minut i 30 sekund. Drugie miejsce zajął 16-letni Tomasz Maksymowicz (10:50), a trzecie – 16-letni Krzysztof Jabłonowski (11:13). Wśród kobiet triumfowała Kinga Lorek (12:20), przed Martą Maksymiuk (12:21) i Weroniką Glaubert (13:19).
       Bieg na Modrzewinie był jednym także jednym z etapów przygotowań do zawodów Garmin Triathlon, które odbędą się w Elblągu 17 lipca. Przygotowuje się do niego ponad 20-osobowa grupa elblążan, którzy rozpoczęli treningi pod okiem znanego trenera triathlonu Bogusława Tołwińskiego.