Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biegaj i orientuj się!

 
Elbląg, Biegaj i orientuj się!
(fot. nadesłana)

W sobotę (13 czerwca) w Bażantarni odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację.

Zawody odbyły się przy wymarzonej letniej, ciepłej pogodzie, co wpłynęło w zasadniczy sposób na frekwencję. Orientaliści pojawili się w liczbie 74 zawodników, co w obecnej edycji Mistrzostw jest rekordem i świadczy o rosnącej popularności tej dyscypliny sportu. Były to klasyczny biegi na orientację tzw. scorelauf, czyli „biegaj i licz”. Wszyscy zawodnicy startowali w tej samej minucie i mieli w ciągu 60 minut zaliczyć jak najwięcej „zielonych punktów kontrolnych”, na bazie których odbyły się te zawody. Organizatorzy wykorzystali stacjonarne punkty kontrolne. Każdy zawodnik indywidualnie planował kolejność zaliczania punktów tak aby zmieścić się w ciągu jednej godziny. Każde przekroczenie limitu czasu do 5 minut skutkowało zabraniem jednego punktu, kolejne minuty spóźnienia były punktowane 1minuta za 1 zdobyty i potwierdzony punkt kontrolny, a było ich 26 do zaliczenia. Stąd nie opłacało się przekraczać limitu czasu dłużej niż 5 minut.
     W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
     
     SZKOŁY PODSTAWOWE-CHŁOPCY:
     1. Piotr BANACH SP 19 ELBLĄG
     
     SZKOŁY GIMNAZJALNE-CHŁOPCY:
     1. Jakub TYPAŃSKI GIM. nr 7 ELBLĄG
     
     SZKOŁY GIMNAZJALNE-DZIEWCZĘTA:
     1. Magdalena WIATR GIM. nr 9 ELBLĄG
     SZKOŁY PONAD- GIMNAZJALNE-DZIEWCZĘTA:
     1. Patrycja PIELECH ZSEiT PASŁĘK
     
     SZKOŁY PONAD- GIMNAZJALNE-CHŁOPCY:
     1. Rafał MIRYS ZSEiT PASŁĘK
     
     OPEN- KOBIETY
     1. Janina BANACH ELBLĄG
     
     OPEN- MĘŻCZYŹNI:
     1. Krzysztof BANACH ELBLĄG
     
     RODZINNE
     1. Rodzina BAGIŃSKICH -FALBA ELBLĄG
     
     Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale, puchary oraz upominki rzeczowe. Protestów nie zanotowano. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna, jak i dorośli, gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Tradycyjnie najliczniej zjawili się licealiści z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Pasłęku, gimnazjaliści z Kamionka Wielkiego pod opieką pana Mateusza Gagjewa oraz młodzież z Zespołu Szkól z Dzierzgonia na czele z panią Ewa Nazarewicz. Zwraca uwagę coraz większa ilość biegających rodzin, które systematycznie pojawiają się na zawodach: Wąsickich, Banachów, Oziemkiewiczów (najliczniejsza), Typańskich, Bagińskich.
     Zawody zorganizował Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy 16. batalionie dowodzenia przy wsparciu referatu sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu (medale i puchary) Organizatorzy zapraszają na I rundę VII GRAND PRIX w BnO, która odbędzie się w ramach II Pucharu Elbląga 12-13 września na nowych /zaktualizowanych/ mapach „Prochownia” i „Bażantarnia”. Będą to zawody rozegrane za pomocą elektronicznego systemu pomiaru czasu Sport Ident /SI/ za pomocą Chipów /będą do wypożyczenia/. Jednocześnie przypominamy, że mapy z tzw. zielonymi punktami kontrolnymi  – „Bażantarnia” i „Prochownia” oraz ze szlakami turystycznymi i nazwami obiektów turystycznych (wiat) są dostępne nieodpłatnie w informacji turystycznej (Stare Miasto), restauracji „Myśliwska”, wyciągu narciarskim „Chrobry”, Nadleśnictwie Elbląg oraz na stronie internetowej klubu EKO GRYF (ekogryf.elblag.pl)
Bolesław Czechowski, prezes klubu Eko Gryf
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM