Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biegali na orientację

 
Elbląg, Biegali na orientację
fot. Iwona Zwara

10 czerwca odbyły się I Mistrzostwa OHP Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegu na Orientację, których organizatorem był Środowiskowy Hufiec Pracy 14-1 w Elblągu.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn z poszczególnych jednostek OHP: Pasłęk, Ostróda, Olsztyn, Mrągowo i Elbląg. Zawody odbyły się w Elblągu na terenie Lasu Bażantarnia i restauracji „Myśliwska”. Realizacja imprezy odbyła się przy ścisłej współpracy z Elbląskim Klubem Orienteeringu "GRYF” przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
     Bieg na orientację polega na tym, iż zawodnik (grupa) dostaje mapę z zaznaczonymi punktami i ma za zadanie wykazać, że wszystkie z nich zostały odnalezione, oczywiście w jak najkrótszym czasie. W tej dyscyplinie liczy się zdolność logicznego i szybkiego myślenia, analiza sytuacji i orientacja w terenie, a do tego dobra kondycja fizyczna.
     I Mistrzostwa w BnO rozpoczęły się od przywitania wszystkich uczestników przez komendanta ŚHP 14-1 – Dariusza Piwcewicza. Następnie sędzia główny omówił regulamin zawodów, przypomniał zasady korzystania z mapy i kompasu, odbył się także instruktaż przedstawiający sposób zaliczania punktów. Z każdej jednostki startowały 3 dwuosobowe zespoły. Każda z grup otrzymała kompas, mapę, kartę do odbijania punktów oraz opis symboli. Zawodnicy starowali w odstępach czasowych i biegli z mapą od punktu do punktu, które były zlokalizowane w różnych miejscach na wyznaczonej trasie w lesie. Trzeba przyznać, że wszyscy zawodnicy włożyli w rozgrywki wiele wysiłku i zaangażowania.

 

Najlepszą drużyną okazała się jednostka HP w Ostródzie, II miejsce zajął OSiW Mrągowo, natomiast III miejsce - ŚHP 14-1 Elbląg. Sędziowie wyłonili również najlepsze pary na poszczególnych trasach – trasa A licząca 2,3 km – Michał Wasilewski i Przemysław Paczkowski (OSiW Mrągowo) , trasa B (2,5 km) – Natalia Tyszer i Radosław Surdykowski z HP Ostróda, trasa C - 2,7 km – Dominik Kurkowski i Andrzej Lesiczka (OSiW Pasłęk). Zwycięscy otrzymali puchary, medale i nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki.
     W trakcie zawodów młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w ognisku integracyjnym, podczas którego mogła samodzielnie upiec kiełbaski. Dodatkową atrakcją był pokaz łucznictwa inscenizowany przez Drużynę Łodzi "Welet", w trakcie którego każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku do tarczy. Młodzież miała również możliwość samodzielnego wybicia pamiątkowych monet.
     Celem przedsięwzięcia było podniesienie wiedzy i świadomości młodzieży na temat aktywności i sprawności fizycznej, jak również popularyzowanie dyscypliny sportowej jaką są biegi na orientację. Impreza miała za zadanie promować zdrowy styl życia i aktywne formy spędzania czasu wolnego. Jednym z głównych celów była również integracja młodzieży OHP pochodzących z równych miast i placówek.
     Mamy nadzieję, że zawody w biegu na orientację zachęciły młodzież do uprawiania sportu i rekreacji, a jednocześnie pozwoliły wypocząć i aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Ewa Karpowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Zebra
Fototapety z teksturą