Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Biegali z mapą, że aż miło

 
Elbląg, Biegali z mapą, że aż miło fot. MOSiR
Rek

Po wakacyjnej przerwie ponownie na trasy powrócili miłośnicy Biegów na Orientację. W pierwszych w nowym sezonie zawodach, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, wystartowała rekordowa liczba ponad 150 zawodników, w tym spora grupa biegaczy z Kaliningradu.

To było prawdziwe „multibieganie” w elbląskiej Bażantarni. W ciągu dwóch dni rozegrane zostały dwie rundy Pucharu Pomorza, Puchar Nadleśnictwa Elbląg oraz I runda VI Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Jak na inaugurację przystało, pierwsze w nowym sezonie zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na nowej trasie, zaprojektowanej przez Kazimierza Szulżyckiego, rywalizowało 154 biegaczy, w tym spora grupa zawodników z Obwodu Kaliningradzkiego.
     - Po raz pierwszy w naszych zawodach biegaliśmy korzystając z pomocy elektronicznego systemu pomiaru czasu Sport Ident (SI) - mówi Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg. - Biegnący z mapą zawodnik posiada mały chip, który po znalezieniu punktu kontrolnego jest wkładany do stacji odbiorczej, która wczytuje czas. Po znalezieniu wszystkich swoich punktów kontrolnych system na mecie odczytuje parametry biegu, czyli czas całego biegu, czasy przebiegu pomiędzy poszczególnymi punktami, także w porównaniu do najlepszego, oraz miejsce w stosunku do przybyłych już zawodników na metę. Zawodnik otrzymuje te dane w formie wydruku i może przeanalizować popełnione błędy.
     Zawodnicy startowali we wszystkich kategoriach wiekowych łącznie z trasą rodzinną, dla początkujących oraz wstążeczkowanej dla małych dzieci poniżej 10 lat. Jak zawsze, walka na trasach była bardzo zacięta, a główną rolę w imprezie odegrali zawodnicy spoza Elbląga. Warto zaznaczyć, że w imprezie uczestniczyli biegacze m.in. z: Gdyni, Rumii, Kwidzyna, Ostródy, Warszawy, czy wspomniani już zawodnicy z Kaliningradu.

 

Wśród dzieci w najmłodszych kategoriach dominowali zawodnicy z województwa Pomorskiego. W kat. 10-latków triumfowali Paulina Justa oraz Mateusz Soliwoda z UMKS Kwidzyn, w kat. 12-latków zwyciężyli Julia Żurek (UKS Siódemka Rumia) i Szymon Górski (UMKS Kwidzyn), a w kat. 14-latków dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Rumii Aleksandra Bielecka i Grzegorz Żurek.
     Niewiele zmieniło się także w nieco starszych kategoriach. W gronie 16-letnich zawodników triumfowali Zuzanna Morawska (UKS Azymut 45 Gdynia) i Szymon Melzer (UKS Siódemka Rumia), a w kat 18 lat najszybciej trasę przebiegli Maja Morawska i Radosław Piotrowski (UKS Azymut 45 Gdynia). Na pierwsze zwycięstwo biegacza z naszego województwa musieliśmy czekać aż do kategorii 21 lat. Tu najlepiej zaprezentowała się Kinga Górska z UMKS Orkan Ostróda. Dwa kolejne złote medale pojechały do Gdyni, a zdobyły je zawodniczki UKS Azymut 45, Beata Nowak w kat. 35-45 lat oraz Irena Morawska w kat. 50-55 lat. W najstarszej grupie biegaczek, czyli w kat powyżej 60-ciu lat, trzy pierwsze miejsca przypadły dla zawodniczek z Kaliningradu, a na najwyższym stopniu podium stanęła Elena Mirochnichenko.
     Równie ciekawie było w rywalizacji mężczyzn, choć także i tutaj najważniejsze trofea powędrowały do zawodników spoza Elbląga. W gronie biegaczy w kat. 20-21 lat najszybszy okazał się Jacek Nowak z UKS Azymut 45 Gdynia, a w kat. 35-40 lat zwyciężył Sebastian Mientki (UMKS Orkan Ostróda). Natomiast Paweł Morawski (UKS Azymut 45 Gdynia) wygrał rywalizację w kat. 45-50 lat, a Borys Krylov okazał się najlepszy wśród zawodników w kat. 55-60 lat. Wśród najstarszych biegaczy startujących w kat. 65-70 lat pierwsze miejsce zajął Ryszard Jakielaszek z GKS Luzino, w klasyfikacji rodzinnej zwyciężyła rodzina Marty Bieleckiej z Rumii, na trasie dla początkujących najszybszy okazał się Tadeusz Bielecki (UKS Siódemka Reda), a na wstążeczkowanej zwyciężył Igor Lazarev z Kaliningradu.
     Dodatkowo w klasyfikacji klubów puchar Prezydenta Miasta Elbląga zdobyła drużyna UKS Azymut 45 Gdynia, drugie miejsce zajęła ekipa z Obwodu Kaliningradzkiego, a trzecie UKS Siódemka Rumia. Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg trafił do Jacka Nowaka z UKS Azymut 45 Gdynia, puchar Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej odebrała Beata Nowak (UKS Azymut 45 Gdynia), a puchar Prezesa EKO Gryf pamięci Marka Szredela pojechał do Kaliningradu, a odebrał go Borys Krylov. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Andrzej Budzelewski, z-ca dyrektora Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki UM oraz Roman Borcowski, z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.
     - Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób pomogli nam w organizacji tak dużych zawodów - mówi Bolesław Czechowski. - Tradycyjnie dziękujemy szefowi restauracji za smaczny poczęstunek, a także dyrekcji Parku Krajobrazowego „Wysoczyzna Elbląska” za albumy, mapy i foldery.
     Kolejne zwody, tym razem II runda VI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrane zostaną w sobotę, 4 października w Bażantarni. Zbiórka tym razem przy Górze Chrobrego. Zgłoszenia przyjmowane będą w godzinach 9:15-9:45. Opłata startowa wynosi 5 złotych od dorosłego uczestnika. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny