Bój o drugą ligę rozpoczęty (1)

W piątek (23.03) w Elblągu rozpoczął się ćwierćfinałowy turniej o wejście do drugiej ligi. Koszykarze Coltex Dakar Elbląg w inauguracyjnym spotkaniu pokonali 84:72 Ekonomika Radom.

W elbląskim turnieju startują cztery drużyny: gospodarze Coltex Dakar oraz Orzeł Białogard, Basket Opalenica i Ekonomik Radom. Dwa najlepsze zespoły awansują do turnieju półfinałowego.
     W pierwszym piątkowym meczu Orzeł pokonał różnicą zaledwie dwóch punktów Basket Opalenica 89:87 (49:45).
     Pierwsze zwycięstwo odniósł elbląski Coltex Dakar. Podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicza pokonali radomskiego Ekonomika 84:72. Zwycięstwo nie przyszło jednak ławo. Od pierwszych minut to goście przeważali i prowadzili przez pierwsze dwadzieścia minut.
     - Przeciwnik zaskoczył nas swoją grą i nim go rozpracowaliśmy zajęło nam to trochę czasu - stwierdził po meczu szkoleniowiec elblążan Tomasz Szuszkiewicz.
     Ekonomik radził sobie na tyle dobrze, że w 13 min. prowadził już dziesięcioma "oczkami" 29:19. Zaledwie trzy minuty wcześniej był remis 17:17.
     Po raz pierwszy na prowadzenie Coltex Dakar wyszedł w 18 min. po rzucie Stanisława Prusa (34:33). Ale radomianie odzyskali prowadznie i utrzymywali je do 20 minuty.
     Pod koniec drugiej kwarty boisko z powodu kontuzji musiał opuścić jeden z czołowych zawodników Coltexu - Stanisław Prus.
     - Okazuje się, że jest to poważna kontuzja i Prus nie zagra już w turnieju - mówi Szuszkiewicz.
     Koledzy Prusa poradzili sobie jednak świetnie i bez niego. Przez dwie ostatnie kwarty to oni dyktowali warunki gry. Jeszcze po 30 minutach Coltex Dakar miał zaledwie trzy punkty przewagi, ale to on w ostatnich dziesięciu minutach na parkiecie dominował. Ostatecznie Coltex Dakar wygrał 84:72.
     Coltex Dakar zagrał w składzie: Sosnowik 9, Zbaraszewski 11, Orzechowski, Prus 13, Malczyk 22, Karhut, Kotecki 21,Morawski 7, Sartanowicz 1.
     Wszystkie spotkania turnieju ćwierćfinałowego w Elblągu rozgrywane są w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a. W sobotę (24. marca) zagrają ze sobą: Basket - Ekonomik (godz. 16.00), Coltex Dakar - Orzeł (godz. 18.00).

Śledż razem z nami przebieg walki Coltexu Dakar Elbląg o drugą ligę. Relacje z kolejnych spotkań znajdziesz na naszych stronach już chwilę po zakończeniu meczu.