Bój o drugą ligę rozpoczęty (3)

Elbląg, Koszykarze Coltexu Dakar (w białych strojach) awansowali do półfinałowego turnieju o wejście do drugiej ligi

W trzecim dniu ćwierćfinałowego turnieju o wejście do drugiej ligi elbląski Coltex Dakar pokonał Basket Opalenica 84:72 (19:20, 17:19, 25:15, 23:22). Dzięki temu elblążanie awansowali do turnieju półfinałowego.

Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Przez pierwsze dwie kwarty kibice oglądali zacięty i wyrównany pojedynek. Mimo iż przez większą część obu kwart prowadzenie należało do gospodarzy, to w końcowych minutach goście triumfowali - pierwszą kwartę wygrali 20:19, po drugiej prowadzili 39:36.
     "Ucieczka" elbląskich koszykarzy rozpoczęła się od początku trzeciej kwarty. Rozpoczął Tomasz Sosnowik pięknym rzutem za trzy punkty i był ostatni w tym meczu remis 39:39. Za chwilę ten sam zawodnik po raz kolejny trafił celnie i Coltex Dakar objął prowadzenie (41:39), którego nie oddał już do końcowej syreny. Chwilę po rozpoczęciu czwartej kwarty Sosnowik zszedł z parkietu po piątym przewinieniu. Osłabiony Coltex Dakar grał bardzo rozważnie, długo rozgrywając piłkę. Koszykarze Basketu od pierwszych minut ostatniej kwarty zastosowali ostry presing, który jednak nie zatrzymał podopiecznych trenera Tomasza Szuszkiewicza.
     Coltex Dakar zagrał w składzie: Sosnowik 14, Zbaraszewski 4, Orzechowski 3, Malczyk 10, Karhut 21, Kotecki 32, Morawski.
     W pierwszym niedzielnym meczu niespodziewanie przegrał Orzeł Białogard (do niedzieli bez porażki) z Ekonomikiem Radom 76:77 (27:45).
     Z elbląskiego turnieju ćwierćfinałowego do dalszych rozgrywek o awans do drugiej ligi awansowali ostatecznie: Orzeł Białogard (1. miejsce) oraz Coltex Dakar (2. miejsce).
AK

• Sosna grał nieźle choć wyglądał na zmęczonego. Marian z Kotkiem zagrali zarąbiście. Szkoda, że Stachu skręcił nogę, bo nie mają lidera który mógłby poprowadzić ich do pewnego zwycięstwa!!!