Brąz dla elbląskiego judoki

Elbląg, Brąz dla elbląskiego judoki

W Bytomiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. Rywalizacja indywidualna trwała dwa dni w piątek i sobotę (16-17 marca). Brąz wywalczył Sebastian Makowski (Olimpia Judo Elbląg) w kategorii - 66 kg, w której startowało 29 zawodników. Sebastian, przegrał pierwszą walkę, co zamknęło mu drogę do rywalizacji o złoto.

Dobrze się spisał w następnych walkach, które wygrał przed czasem docierając do miejsca medalowego. W kategorii -73kg, wystartował Jakub Wilk (Olimpia Judo Elbląg) kończąc turniej na walkach eliminacyjnych.

Wyniki:
       Kategoria 73 kg
       - Jakub Wilk (Olimpia Judo Elbląg) – miejsce poza „7”
       - Oskar Pazdaj (UKS 3 Piła) - zwycięstwo
       Natomiast w niedzielę, 18 marca odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo. Sebastian Makowski (Olimpia Judo Elbląg) wystartował w barwach klubu Wojownik Skierniewice. Sebastian wygrał cztery na pięć pojedynków, czym znacząco przyczynił się do zdobycia brązowego medalu przez drużynę ze Skierniewic.