Brąz dla elbląskiej pary (taniec)

Elbląg, Brąz dla elbląskiej pary (taniec)
(fot. nadesłane)

Para Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego i Federacji Tańca Sportowego w kategorii młodzież w stylu standard.

Mistrzostwa Polski PTT i FTS odbyły się w miniony weekend w Zamościu. Pierwszego dnia mistrzostw, w sobotę 13 lutego, o tytuł mistrza kraju w kategorii dorośli w stylu standard walczyły cztery pary z EKT „Jantar”. Mateusz Papużyński i Czyżyk Katarzyna uplasowali się na pozycji 10.-11., na 23. miejscu – para Adrian Kapała, Katarzyna Lesz, 28. miejsce zajęła para Jakub Cymbor, Agnieszka Olszewska, a na miejscu 35.-36. start zakończyli Mariusz Pilipczuk i Paulina Misiak.
       Drugiego dnia mistrzostw, w niedzielę 14 lutego w kategorii młodzież w stylu standard walczyły trzy elbląskie pary. Najlepiej zaprezentowała się para Bartłomiej Szkutnik, Alicja Minkiewicz, która zdobyła trzecie miejsce. Na miejscu 20.-21. uplasowali się Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, a na miejscu 24. – Sebastian Rutkowski i Arletta Wyżlic.
       Obecnie tancerze EKT „Jantar” przygotowują się do kolejnych startów, m.in. do Mistrzostw Polski w 10 Tańcach, które odbędą się w marcu.