Brąz elbląskich tenisowych weteranów

Elbląg, Elbląski debel na trzecim miejscu podium Mistrzostw Polski Weteranów,
Elbląski debel na trzecim miejscu podium Mistrzostw Polski Weteranów, fot. KOZTS

Elbląski debel tenisistów stołowych Tadeusz Piasecki i Józef Pyka wywalczył brązowe medale na Mistrzostwach Polski Weteranów zorganizowanych przez Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego na obiektach KS Bronowianka.

W mistrzostwach wystartowało 239 zawodników i 25 zawodniczek z całego kraju. Wśród nich był duet członków Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora Józef Pyka i Tadeusz Piasecki w kategorii wiekowej powyżej 75 lat. Elbląscy nestorzy w pierwszej fazie czterodniowego turnieju wystartowali w turnieju indywidualnym, w którym zajęli miejsca w środku stawki: 12. Tadeusz Piasecki i 14. Józef Pyka.
       Następnie spróbowali z większym powodzeniem sił w grze deblowej, bo w tym turnieju zajęli trzecie miejsce uhonorowane medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi.
       - Dla nas było to fantastyczne przeżycie – przyznaje Józef Pyka. – Tadek utrzymuje wysoką formę, bo to nie pierwszy jego sukces z mistrzostw weteranów. Wcześniej ja też zdobywałem podobne trofea. Staramy się utrzymać kondycję uczestnicząc w rozgrywkach ligowych i turniejach organizowanych przez elbląski MOSiR, a na tegoroczne mistrzostwa do Krakowa pojechaliśmy, bo wsparł nas jako jedyny w mieście finansowo ESK Nestora. Brązowymi medalami potwierdziliśmy, że była to trafna decyzja, za którą bardzo dziękujemy – podkreśla Józef Pyka.