Brąz Krzysztofa Parasiaka z UKP Jedynka (pływanie)

W Nowej Rudzie odbyły się zimowe mistrzostwa Polski juniorów młodszych (zawodnicy do lat 15). Najlepszy wynik z pływaków reprezentujących kluby Warmii i Mazur uzyskał elblążanin Krzysztof Parasiak z Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Jedynka”, zdobywając brązowy medal.

Prowadzony przez trenera Tomasza Wysockiego zawodnik potwierdził tym wynikiem, że nadal należy do grona najlepszych pływaków w tej kategorii wiekowej. Przed rokiem Parasiuk zdobył brązowy medal na 200 m w stylu grzbietowym w zimowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Gorzowie Wielkopolskim. Na letnich mistrzostwach kraju wywalczył w Oświęcimiu stylem grzbietowym srebrne medale na 50, 100 i 200 m.
     Starty w nowym 2009 roku, podobnie jak w poprzednim, zaczął od brązu na 200 m grzbietem w Rudzie Śląskiej i oby tym dobrym trybem kolejne zawody rangi mistrzowskiej przyniosły pływakowi nowe medalowe trofea.
     W Rudzie Śląskiej startowali też inni pływacy UKP ”Jedynka”. Na dystansie 1500 m Mateusz Szewczyk zajął 14. miejsce. Elbląskie sztafety odpowiednio zajmowały miejsca: 11. - 4 x 100 i 8. - 4 x 200 m. W nadchodzący weekend kolejne starty elbląskich pływaków z UKP „Jedynka”i KS „Orzeł” w mistrzostwach kraju. Czekamy na dobre wieści z pływalni we Władysławowie i Oświęcimiu.