Brąz Marcina Florka (triathlon)

Elblążanin Marcin Florek z MKS Truso zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w triatlonie rozegranych w Chodzieży na dystansie klasycznym. Zawody rozgrywano w kategoriach open i młodzieżowej.

W mistrzostwach wystartowało 140 zawodniczek i zawodników, którzy z jednego startu pływali, następnie ścigali się na rowerach i pokonywali dystans do mety, biegnąc. Marcin Florek w pływaniu na dystansie 1500 m był piąty, po jeździe na rowerze na trasie 40 km plasował się na 19 miejscu, a o jego brązowym medalu zadecydowała dobra dyspozycja w biegu na 10 km.
     W Chodzieży startowali koledzy Florka z MKS Truso. Na 41. miejscu w klasyfikacji open zawody ukończył Patryk Sawicki, który w kategorii juniorów uplasował się na dobrym czwartym miejscu. Karol Banach, także z Truso, zajął szóste miejsce wśród juniorów. Zawody rozgrywano przy temperaturze powietrza 24,3 st. C i temperaturze wody 19,9 st.C.