Brązowy medal i wyjazd na Uniwersjadę (łyżwiarstwo szybkie)

Elbląg, Ewelina Przeworska podczas treningu na lodowisku MOSiR-u w Elblągu
Ewelina Przeworska podczas treningu na lodowisku MOSiR-u w Elblągu (fot. M).

Ewelina Przeworska, panczenistka elbląskiego klubu Orzeł, na torze w Zakopanem wywalczyła dwa brązowe medale. Szczególnie cenny jest ten z Mistrzostw Polski Seniorek w wieloboju, bo zdobyty po raz pierwszy w sportowej karierze łyżwiarki i uznany za jej największe osiągnięcie sportowe trwającego sezonu. To trofeum już dodatkowo procentuje.

Dwudniowe mistrzostwa łyżwiarzy szybkich były kolejną sportową atrakcją żyjącego w miniony weekend skokami narciarskimi Zakopanego. Ewelina Przeworska wystartowała w nich z przeziębieniem i podwyższoną temperaturą. Pierwszego dnia zawodów zajmowała trzecie miejsca na dystansach 500 m - 44,13 sek. i 3000 m - 4:47.10 min. Drugiego dnia mistrzostw, pomimo nie najlepszego stanu zdrowia, Ewelina stanęła na starcie i w biegu na 1500 m zajęła trzecie miejsce - 2:17.58 min., a w wyścigu na 5000 m była czwarta z czasem 8:15.45 min. Elblążanka wywalczyła w mistrzostwach brązowy medal z wynikiem w wieloboju 187.385 pkt. Złoty medal zdobyła Luiza Złotowska AZS Zakopane - 179.426 pkt. w wieloboju, a srebrny Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin - 180.212 pkt. Identyczna była kolejność w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wieloboju, a więc Ewelina Przeworska zdobyła w Zakopanem także drugi brązowy medal.
     To największe w tym sezonie sportowe osiągnięcia łyżwiarki, podkreślmy wywalczone podczas choroby. Świadczy o tym fakt, że w poniedziałek elbląską łyżwiarkę na dobre zmogła choroba i teraz musi swoje odleżeć w łóżeczku. Gratulując medalowych zdobyczy, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów. To bardzo ważne, bo sukcesy Eweliny Przeworskiej z minionego weekendu zaowocowały powołaniem panczenistki do reprezentacji Polski na Uniwersjadę w łyżwiarstwie szybkim, która odbędzie się w lutym w Pekinie, stolicy Chin.