Brązowy medal Szatkowskiego w Swarzędzu (kick-boxing)

Klub Junior Boks z Poznania na zlecenie Polskiego Związku Kickboxingu był organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kick-Boxingu w formule Full Contact. Zawody rozgrywano w hali Unii w Swarzędzu, a z elbląskiego duetu, jaki w nich uczestniczył, start z sukcesem zakończył Rafał Szatkowski, zdobywając brązowy medal.

Kickboxerów Adriana Durmę i Rafała Szatkowskiego z Elbląskiego Klubu Karate do startu w Swarzędzu przygotował trener Piotr Lichociński. Obaj mają już w dorobku wiele cennych trofeów. W ubiegłym roku na turnieju Polish Open w kick-boxingu WAKO w Węgrowie Durma w formule light contact wywalczył srebrny medal w wadze 69 kg, a Szatkowski brąz w kategorii 63 kg. Na ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Sułkowicach każdy z zawodników w swojej kategorii wywalczył po złotym medalu w formule semi contact i brązowym w light contact.
     W Swarzędzu w turniejowe szranki mistrzostw stanęło 62 młodzieżowców. Nie powiodło się Adrianowi Durmie, który, przegrywając walkę ćwierćfinałową, odpadł z medalowej rywalizacji. Więcej sportowego szczęścia miał Rafał Szatkowski w wadze 63,5 kg, zdobywając brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.