UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brydżowe oskary rozdane

 
Elbląg, Brydżowe oskary rozdane
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Reklama

W niedzielę (10 marca) zakończył się XXII Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im. Mirosława Wołka. W czterodniowym maratonie brydżowym rywalizowało 330 brydżystek i brydżystów z Polski i Europy.

W gościnnych salonach hotelu Elbląg na Starym Mieście. Patronat na kongresem objęli: prezydent Elbląga - Witold Wróblewski i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin. Animatorem i organizatorem prestiżowych zawodów było Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego pod wodzą prezesa zarządu arc. Bogusława Gierulskiego i koordynatorek kongresowych turniejów: Reginy Wołek i Iwony Smilgin. Organizatorzy pozyskali dla brydża wielu fundatorów oskarów brydżowych: pucharów i statuetek oraz nagród rzeczowych. Łączna pula nagród sięgnęła niebagatelnej sumy 40 tysięcy złotych. A zatem brydżyści z kraju i zagranicy mieli o co walczyć.
       A oto zwycięzcy kongresowych turniejów:
       - I Kongresowy Turniej Par o Puchar Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego: Dariusz Bogucki (Szczecin) - Piotr Tuszyński (Rzepin)
       - II Kongresowy Turniej Teamów ph. Zimowe Mistrzostwa Polski Teamów Open - team Gdańsk, Rzeszów, Wrocław, Warszawa zaś w Zimowych Mistrzostwach Polski Teamów do WK złoty medal zdobył team Serdyński Nowakowo, starostwo Elbląskie w składzie: Witold Deorocki, Dominik Głowacki, Marek Serdyński i Waldemar Ślesicki.
       - III Kongresowy Turniej Par o Puchar Senatora Jerzego Wcisły - Dariusz Bogucki (Szczecin) i Piotr Tuszyński (Rzepin)
       - IV Kongresowy Turniej o Puchar Posła RP Jacka Protasa: Janusz Dzikowski i Wacław Wejknis (Gdańsk)
       - V Kongresowy Turniej Par Grand Prix o Puchar Poseł RP Elżbiety Gelert: Stanisław Gołębiowski i Piotr Walczyk (AZS Wrocław).
       W klasyfikacji generalnej Żuławskiego Kongresu zwyciężył: Jakub Wojcieszek (Rzepin). W Kongresie Teamów udział wzięła rekordowa liczba drużyn - 61 to jest o 6 więcej niż w 2018 roku. Wcześniej w hotelu Pod Lwem rozegrano Turniej Miast Partnerskich o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Elbląga Antoniego Czyżyka.W finale ESB I pokonało Braniewo 16:14. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Bogusław Gierulski, Andrzej Fronczak, Jerzy i Marek Ratkowscy i Jerzy Sukow.
      
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama