Brydżyści usiedli do stołu

Elbląg, Elbląg vs Braniewo o zwycięstwo w Turnieju Miast Partnerskich
Elbląg vs Braniewo o zwycięstwo w Turnieju Miast Partnerskich (fot. Anna Dembińska).

Od Turnieju Miast Partnerskich i Zaprzyjaźnionych rozpoczął się w Elblągu XXII Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. W Hotelu Elbląg brydżyści będą rywalizować w Zimowych Mistrzostwach Polski i kilku innych turniejach. Rozgrywki potrwają do niedzieli. Zobacz zdjęcia.

Sześć drużyn stanęło na starcie Turnieju Miast Partnerskich i Zaprzyjaźnionych w brydżu sportowym. Ten turniej tradycyjnie rozpoczyna Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. Dziś (7 marca) rozpoczęła się XXII edycja największego święta elbląskich brydżystów. W finale turnieju zmierzyła się pierwsza drużyna gospodarzy złożona z zawodników Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego z reprezentacją Braniewa.
       Jest to pewnego rodzaju niespodzianka, gdyż po pierwszej rundzie rozgrywanej systemem każdy z każdym reprezentacja Braniewa uplasowała się na trzecim miejscu. W półfinale braniewscy brydżyści wzięli jednak srogi rewanż na graczach z Ostródy, z którymi w pierwszej rundzie przegrali 4:32. W półfinale Braniewo pokonało Ostródę 40:15,4. W drugim półfinale elblążanie pokonali reprezentację Sztumu 55,6 do 16. Drużyna gospodarzy jest faworytem turnieju – w pierwszej rundzie elblążanie pokonali swoich półfinałowych rywali 42 do 5.
       Jutro (8 marca) rozpoczną się zmagania o Zimowe Mistrzostwo Polski Teamów. Zwycięzcę poznamy w sobotę po południu. Oprócz „głównego turnieju” brydżyści rywalizować będą w dodatkowych turniejach. Wielkie granie potrwa w Hotelu Elbląg do niedzieli.

Program Kongresu:
       Czwartek, 7 marca
       godz. 18:30
       I Kongresowy Turniej Par na maxy o Puchar Starosty Elbląskiego - Macieja Romanowskiego