512 918 555

Studniówki 2017

Obłęd Obłęd

Było nerwowo

Po niezwykle nerwowym meczu koszykarze trzecioligowego AZS PWSZ Coltexu Elbląg pokonali we własnej hali AZS Gdańsk 89:83. Sędziowie, aby uspokoić atmosferę, wyrzucili z boiska aż czterech koszykarzy.

Nerwy zawodnikom zaczęły puszczać już po pierwszej kwarcie, wygranej nieznacznie jednym punktem (19:18) przez gospodarzy. Przez prawie całą połowę drugiej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwszy nie wytrzymał wprowadzony na parkiet Janusz Kociołek, który po przepychance uderzył dłonią w głowę jednego z gdańskich zawodników. Za to sędziowie ukarali go dyskwalifikacją. Kolejnych koszykarzy sędziowie wyrzucili z boiska w trzeciej kwarcie. Najpierw za krytykowania decyzji sędziowskich boisko musiał opuścić Tomasz Sosnowik (AZS Coltex). Potem za wykrzyczane pod adresem kolegów słowa "k... gramy" sędziowie wyrzucili Marka Iglińskiego (AZS Gdańsk), a na koniec boisko musiał opuścić Nikodem Rachoń, który kopnął ławkę własnej drużyny.
     Sportowy przebieg meczu był równie ciekawy. Pod koniec drugiej kwarty przewaga AZS Gdańsk, który w zeszłym sezonie zajął pierwsze miejsce w trzeciej lidze, urosła już nawet do sześciu punktów (42:36, 44:38) i wydawało się, że podopieczni trenera Tomasza Szuszkiewicze nie będą już w stanie odrobić start. Świetnie jednak spisali się w ostatniej minucie trzeciej kwarty. W 26 min przewaga gości wynosiła tylko cztery punkty (59:55) i utrzymywali ją przez trzy kolejne minuty. Wtedy było 66:63. Trzecią kwartę zwieńczyły jednak same celne rzuty elblążan, którzy po trafieniu Pawła Samujło objęli prowadzenie 68:66. Gościom w tym meczu jeszcze raz udało się objąć prowadzenie. W 32 min prowadzili 72:71, ale po rzucie Piotra Karhuta AZS Colteks znowu wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca meczu.

AZS PWSZ Coltex Elbląg - AZS Gdańsk 89:83 (19:18, 19:26, 30:22, 21:17)

AZS Coltex: Sosnowik 19, Zbaraszewski 4, Jankowski 2, Osiński, Kociołek 3, Karhut 30, P. Samujło 18, Sartanowicz 13

Wyniki kolejki: Czarni II Słupsk - BAT Sierakowice 115:67, Radość Bytów - Hydrotechnika Gdańsk 76:89, SKS Starogard Gd. - Sokół Sopot 73:78, Delmar Wejherwowo - Trefl Puzzle Gdynia 106:69

AP
  • Gratuluję obserwacji autorowi texty... Marek Igliński za słowo "k... gramy" dostał faul techniczny a jak wiadomo nijak się to ma do wyrzucenia z boiska. Nikodem Rachoń opuścił boisko za 5 faul (kazdemu się moze zdarzyc) i dopiero póżniej (jako zawodnik z ławki) potraktował nogą śmietnik - wiec techniczny dostał trener a nie on. "Sosna" tez popełnił 5 faul i niestety musiał się udac na ławkę. A co do Kociołka .... hmm nerwy nie wytrzymały. WNOISEK: Z czterech skandali które opisał autor niejaki(niejaka) AG jeden był, reszta normalka. Pozdrawiam tych którzy wierzą w awans. Ps. A co do Karhuta - miał "DZIEŃ" wszystko mu "wchodziło" podobnie jak papierosy które pali tonami ... i jak tu wzorowac się na zawodniku...
    0 0
    uq(2001-11-22)
  • a moim zdaniem ug jest totalna pala,chyba wiem kim jestes!cwaniaczek z Ciebie! Gratuluje druzynie wygranej!
    0 0
    ika(2001-11-23)
  • dzieki za zamieszczenie tabeli i wynikow ostatniej kolejki!tak dalej .A moze opiszecie tez junorow ?