Cenne zwycięstwo Techtransu w Gdańsku (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni elbląskiego Techtransu Daradu wyciągnęli wnioski z przegranego z AZS Gdańsk meczu na przedsezonowym turnieju w Kwidzynie. W bardzo ważnym dla nich meczu drugiej kolejki ekstraklasy pokonali akademików na ich boisku. AZS AWFiS Gdańsk - Techtrans Darad 27:33 (16:18).

O pozytywnym nastawieniu elblążan i ich sportowej determinacji świadczyły pierwsze minuty spotkania.
     - Już po 5 minutach i bramce Kamila Dukszto prowadziliśmy 4:1 - relacjonuje Zenon Korzeniowski, prezes elbląskiego klubu. - Podziałało to jak zimny prysznic na gospodarzy, którzy w 10 minucie zdobyli kontaktową bramkę na 6:5. Nasi zawodnicy szybko się zrewanżowali i w 12 minucie po bramce Filipa Korzeniowskiego prowadzili 9:6, nie oddając prowadzenia do końca tej części meczu. Na sekundy przed gwizdkiem arbitrów kończących pierwszą część pojedynku Łukasz Marzec rzucił bramkę na 18:16. Musiało być gorąco w szatni AZS-u w czasie przerwy, bo w 33 minucie Jacek Sulej doprowadził do remisu 18:18. Pojedynek bramka za bramkę trwał do 35 minuty, później na boisku panowała już tylko nasza drużyna. W 45 minucie po bramce Michała Janusiewicza prowadziliśmy 25:20, a 50 minucie było 29:22. W 56 minucie notowaliśmy najwyższe prowadzenie 33:23, ale ostatnie cztery trafienia należały do AZS-u. Jednak to my zasłużenie wygraliśmy ten derbowy pojedynek portowych miast i bardzo się z tego cieszymy - podkreśla prezes klubu.
     Składy i bramki
     AZS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 6, Wojnowski 6, Chrapkowski 4, Masiak 4, Wysokiński 2, Walasek 2, Pilch 1, Sulej 1, Janas 1, Fogler 1, Ringwelski 1, Olęcki.
     Techtrans: Wróbel, Głębocki - Marzec 5, Korzeniowski 6, Cielątkowski 4, Dukszto 4, Jankowski 1, Gujski 5, Fonferek, Janusiewicz 5, Babicki 2, Malandy, Maluchnik.