UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Certyfikaty WMZPN - wyróżnienie dla IV LO i szkoły sportowej

 
Elbląg, Certyfikaty WMZPN - wyróżnienie dla IV LO i szkoły sportowej
fot. nadesłana

W poniedziałek (29 października) w siedzibie WMZPN wręczano certyfikaty szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty. Wyróżniono IV Liceum Ogólnokształcące i Sportową Szkołę Podstawową nr 3 z Elbląga.

Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej „Piłka nożna w szkole” przyznawany jest wyróżniającym się szkołom i placówkom oświatowym prowadzącym zajęcia sportowe z uczniami w zakresie piłki nożnej. Jakość i poziom spełniania wymagań potwierdza liczba przyznanych gwiazdek w każdym z pięciu obszarów oceny. Przedstawiciele WMZPN odwiedzili wszystkie szkoły aplikujące do udziału w programie i dokonali weryfikacji danych zawartych we wnioskach.
     Głównymi kryteriami oceny szkół był:
     1. Baza sportowa gwarantująca warunki do prowadzenia zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.
     2. Funkcjonowanie w szkołach oddziałów sportowych o profilu piłka nożna lub innych form dodatkowych zajęć sportowych o profilu piłka nożna.
     3. Prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kierunkowo kadrę nauczycieli – trenerów, w tym udział nauczycieli w szkoleniach organizowanych przez WMZPN.
     4. Udział uczniów w piłkarskich rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez np. SZS, LZS, WMZPN, PZPN w tym uzyskiwanie osiągnięć i sukcesów piłkarskich.
     5. Prowadzenie ścisłej współpracy z wybranym Klubem, zrzeszonym w WMZPN, potwierdzone udziałem uczniów danej szkoły w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez WMZPN.
     W klasyfikacji szkół średnich, IV Liceum Ogólnokształcące w Elblągu otrzymało średnią ocenę 4,5 i wyprzedziła m.in. Liceum Ogólnokształcące w Barczewie z oceną 2,9. Warto dodać, że certyfikaty otrzymało 30 szkół z naszego województwa, ale to liceum z naszego miasta otrzymało najwyższą notę spośród wszystkich zgłoszonych do projektu. Wyróżnienie odebrał Karol Przybyła, nauczyciel wychowania fizycznego, a także trener Olimpii 2002 występującej w Centralnej Lidze Juniorów posiadający licencję trenerską UEFA Elite Youth A. To drugie w kolejności najwyższe uprawnienie trenerskiej UEFA.
     Kuratorium wyróżniło też Sportową Szkołę Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Przypomnijmy, że w obu placówkach od września rozpoczął swoje funkcjonowanie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w piłce nożnej.
     

     Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama