Chinki znów mocniejsze od Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Chinki znów mocniejsze od Startu (piłka ręczna)

Piłkarki ręczne Startu przegrały swój pierwszy mecz w turnieju, w którym są gospodarzem. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy uległy Chinkom 29:31. Zobacz zdjęcia. Dziś o 19:30 elblążanki zagrają z beniaminkiem Superligi.

W hali CSB trwa Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego z udziałem pięciu drużyn PGNiG Superligi kobiet oraz reprezentacji Chin. Jako pierwsze na parkiet wybiegły dwie drużyny z Trójmiasta. W derbach województwa pomorskiego minimalnie lepsze okazały się wicemistrzynie Polski pokonując Łączpol Gdańsk 30:29. W kolejnym meczu mistrzynie Polski wręcz zdeklasowały Energę Koszalin, wygrywając 43:24. Po nich na parkiet wybiegły elblążanki, żeby po raz drugi w tym tygodniu zmierzyć się z reprezentacją Chin. W spotkaniu tym, a także w całym turnieju, nie weźmie udziału Ewa Andrzejewska, która w poprzednim starciu z Azjatkami złamała nos oraz Ewa Sielicka, borykająca się z naciągniętym mięśniem.

Mecz rozpoczął się od skutecznej akcji gospodyń i celnego rzutu Sylwii Matuszczyk. Spotkanie było wyrównane i do 7. minuty toczyło się praktycznie 'bramka za bramkę'. Świetną formę od początku meczu pokazywała Solimija Szywerska, która obroniła aż cztery rzuty karne oraz dokładnie podawała do kontrataków. Po jednej z takich akcji, Start wyszedł na trzybramkowe prowadzenie 7:4. W kolejnych minutach trener Andrzej Niewrzawa wprowadzał zmiany na boisku, zeszła m.in. Joanna Waga. Elblążanki miały problemy z konstruowaniem akcji, traciły piłki przy podaniach, a kilkukrotnie ich rzuty obroniła chińska bramkarka i nasza drużyna straciła sześć bramek z rzędu (10:13). Po przerwie zarządzonej na prośbę trenera Start zaczął odrabiać straty, a duża w tym zasługa Szywerskiej. Wynik pierwszej połowy na 15:16 ustanowiła Sylwia Lisewska.
       Po wznowieniu spotkania na trzy trafienia odskoczyły Azjatki i taką też przewagę miały w 37. minucie. W dalszej części meczu gra toczyła się 'bramka za bramkę' i nawet gdy Chinki grały w osłabieniu nasza drużyna nie zdołała odrobić strat. Trener Niewrzawa poprosił o minutę rozmowy ze swoimi zawodniczkami, jednak na niewiele ona się zdała. Przyjezdne grały mocno w obronie, dobrze biegały do kontr, czego efektem były kolejne trafienia i już sześć bramek przewagi. Ciężar gry próbowała wziąć na swoje barki Patrycja Świerżewska, jednak szwankowała obrona i Start nie mógł odrobić strat. W ostatnich minutach sędziowie podyktowali naszej drużynie aż pięć rzutów karnych, z czego elblążanki zamieniły cztery na gole. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Azjatek 31:29.

Start Elbląg - Chiny 29:31 (15:16)
       Start
: Szywerska - Lisewska 9, Matuszczyk 4, Waga 3, Świerżewska 3, Muchocka 2, Dankowska 2, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 2, Pinda 2, Balsam, Szopińska, Gerej, Hawryszko, Romanowicz.

Dziś zostaną rozegrane jeszcze trzy mecze. Poniżej godzinowa rozpiska wszystkich pojedynków: