Ciężarowy mistrz Polski

Elbląg, Julian Falkowski ponownie stanął na najwyższym stopniu podium
Julian Falkowski ponownie stanął na najwyższym stopniu podium (fot. archiwum portEl.pl)

Julian Falkowski z LUKS Meyer Elbląg został trzykrotnym młodzieżowym mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbyły się w Ciechanowie.

Elblążanin startujący w kategorii wagowej powyżej 105 kg wygrał rywalizację w rwaniu, podrzucie i tym samym w łącznej klasyfikacji. Wyrwał 160 kg, podniósł 200 kg, wyprzedzając drugiego w dwuboju Michała Nowaka (Start Otwock) aż o 45 kg. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Radosław Jarnut z Nowego Tomyśla.
       W rywalizacji w najcięższej kategorii wagowej wystartowało dziewięciu zawodników. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów odbyły się w Ciechanowie.