Ciężka przeprawa (piłka ręczna)

Dwunaste zwycięstwo zanotowali szczypiorniści Techtransu Daradu Elbląg. W niedzielę na wyjeździe pokonali outsidera ligi Cuiavię Inowrocław 26:24 (14:9). Jeżeli ktokolwiek przypuszczał, że w Inowrocławiu elblążanie odniosą wysokie i łatwe zwycięstwo, to się mocno pomylił.

Gospodarze pod wodzą nowego trenera a także z kilkoma zmianami personalnymi w składzie grają zupełnie inaczej niż w pierwszej rundzie. Dlatego też Cuiavia jeszcze niejednej drużynie sprawi sporo kłopotu.
     Natomiast Techtrans Darad przystąpił do meczu bez chorych Łukasza Marca i Jakuba Fonferka. Wprawdzie niedzielne spotkanie zakończyło się tylko dwubramkowym zwycięstwem Techtransu, jednak trzeba przyznać, że nasi szczypiorniści od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze, ale jeszcze w tej samej minucie do remisu doprowadził Marcin Roszkowski. W 7 min. mieliśmy drugi i zarazem ostatni remis w tym meczu 2:2. Kolejne akcje przyniosły wzrost przewagi elblążan (2:3, 2:4, 2:5, 2:6). Po kwadransie elblążanie prowadzili 6:3, a w 19 min. bramkę zdobył Mariusz Balawajder i Techtrans znów osiągnął czterobramkowe prowadzenie 9:5. W dwóch ostatnich minutach pierwszej odsłony bramki zdobywali już tylko elblążanie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Maciej Borsukowicz, chwilę później Kamil Dukszto i na przerwę zespół trenera Fonferka schodził z zapasem pięciu oczek 14:9.
     Pierwsze dziesięć minut drugiej odsłony nie zapowiadało aż tak wyrównanej końcówki pojedynku. Zdecydowaną przewagę posiadali elblążanie, którzy prowadzenie powiększyli do sześciu bramek 22:16. Im jednak bliżej końca pojedynku, tym przewaga naszego zespołu topniała. Wprawdzie jeszcze w 55 min. na tablicy widniał rezultat 24:19, ale trzy minuty później elblążanie prowadzili już tylko 25:23. Ostatnie fragmenty meczu przyniosły jeszcze po jednej bramce dla obu drużyn i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości, którzy w przekroju całego pojedynku byli zespołem lepszym.
     Teraz naszych szczypiornistów czeka trudne zadanie. W następnym meczu zmierzą się z wiceliderem Spartą Oborniki i ten mecz może mieć kluczowe znaczenie w kwestii awansu do ekstraklasy.

Cuiavia Inowrocław - Techtrans Darad Elbląg 24:26 (9:14)
     Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski, Stankiewicz - Roszkowski 1, Laskowski 1, Borsukowicz 8, Balawejder 2 , F. Korzeniowski 2, Szramka, Dukszto 7, Malandy 1, Sadowski 1, Babicki 3.

Komplet wyników 13.kolejki: Tęcza Kościan - Stelmet AZS UZ Zielona Góra 27:36 (13:18), Sokół Kościerzyna - Wolsztyniak Wolsztyn 29:24 (20:11), Grunwald Poznań - Sparta Oborniki 28:31 (14:11), Cuiavia Inowrocław - Techtrans Elbląg (9:14), AZS AWF Warszawa - Nielba Wągrowiec 34:33 (17:18), Politechnika Radomska - SMS Gdańsk 26:30 (12:14).

• Brawo panowie niedzielna gra była bardzo inponująca,do samego końca trzymaliście kibiców w niepewności,podniesiona atmosfera i adrenalina co niektórym się udzielało,np."trenerowi gości". Wprawdzie nie było wygranej ale remis z wiceliderem to też dobry wynik,gdzie nie łatwo było podnieść punktację do remisu z tak dużej przewagi punktowej .Gratulacje i dalszych sukcesów.Co do kibiców to do końca byli z naszymi szczypiornistami,mocny doping napewno dopomógł w zaciętej walce,dla nich też należą się brawa i podziękowania,bo wkońcu zawsze są czy jest dobrze,czy żle,tak dalej.